1 První start až v 2019

Největší letadlo na světě bude vynášet do kosmu rakety, podívejte se

, UVNITŘ VIDEO

Témata: ,

Americká společnost Stratolaunch Systems, za kterou stojí spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen, začíná v Kalifornii s pozemními zkouškami svého nosiče raket. Letoun, který bude vypouštět kosmické rakety z výšky zhruba 12 kilometrů, je s rozpětím křídel 117 metrů největším letadlem na světě, uvedla televize CNN.

První ze série testů je zkouška tankování, následovat budou další zkoušky včetně pojezdových, poté společnost přikročí ke zkušebním letům. První start s vypuštěním rakety je naplánován na rok 2019.

Gigantický letoun se dvěma trupy je vybaven šesti motory, které používá Boeing 747 zvaný Jumbo Jet. K přistání a vzletu nosič raket potřebuje dráhu o délce přes 3,6 kilometru.

Předpokládá se, že letoun bude vypouštět rakety Pegasus, za kterou stojí společnost Orbital ATK. Zmíněná raketa je navržena tak, aby mohla startovat z podvěsu speciálních letounů.

Čtěte také: Slováci se chystají do kosmu. Jejich družici vynese do vesmíru Indie

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.