1 Oběd roku s ženou majitele

Bakala na koprovce. Tak chutná reklama ve vlastních novinách

, NOVÉ

Témata:

Článek o Michaele Bakala v Hospodářských novinách vzbudil značný zájem na sociálních sítích. Do vydavatelství Economia, které patří Zdeňku Bakalovi a kde jeho žena působí v představenstvu, se strefuje celá řada lidí, zejména novinářů. Jde podle nich o křiklavý PR článek ve vlastních novinách. Michaela Bakala je v textu představena jako „filantropka, podnikatelka, ale především matka“. Rozhovor vyšel v rubrice Byznys Lunch, kde Hospodářské noviny zveřejňují každý pátek obdobné nekonfliktní texty.

„Když je Michaela Bakala v Česku, ráda si dá českou klasiku, třeba u Miroslava Kaliny,“ zní podtitulek článku věnujícího se ženě majitele média, kde text vyšel v papírové podobě i na internetu. S reportérkou na obědě v luxusní restauraci nedaleko Staroměstského náměstí si Bakala dala vývar a koprovku (výše útraty činila celkem 2300 korun).

Převládající slova chvály komentovali na síti uživatelé včetně novinářů, kterým způsob vedení rozhovoru s manželkou majitele vydavatelství zvlášť vadil. „Tak toto je skoro nejvíc, co jsem si přečetl od roku 1976,“ komentoval s přiloženým odkazem na článek na svém Facebooku ekonomický novinář Miroslav Motejlek. Podle něj i řady jiných je tak text pouhou snahou o reklamu a zvýšení povědomí o akcích místopředsedkyně představenstva vydavatelství Economia.

tak toto je skoro nejvic, co jsem si precetl od roku 1976 http://archiv.ihned.cz/c1-65114910-koprovku-prosi

Posted by motejlek.com on Thursday, January 21, 2016
 

Rozhovor s manzelkou majitela novin, ktora taktne naznaci, ze je po opici, nie je uplne lahky zaner. Ale v tomto pripade sla redakcia HN este dalej – skombinovala to so zakernostou rubriky Pracovní oběd.

Posted by Konstantin Cikovsky on Thursday, January 21, 2016

 

„Rozhovor s manželkou majitele novin, která taktně naznačí, že je po opici, není úplně lehký záměr,“ napsal na Facebook Konštantín Čikovský z Denníku N. „Ale v tomto případě šla redakce HN ještě dál – zkombinovala to se zákeřností rubriky Pracovní oběd.“ 

‚Dětem cestičku neumetáme‘

Text, který by se svým umístěním měl týkat gastronomie a byznysu, vypráví nejprve o bohaté kariéře Michaely Bakala. Připomíná se jak její začátek angažování se ve světě krásy a založení České Miss, tak její podíl na organizaci filmového festivalu v Karlových Varech nebo práce mluvčí ODS za dob Václava Klause.

„Poslední desetiletí jsme strávili péčí o naše děti a večer už se nám často nikam nechtělo. Ač nám pomáhají chůvy, v šest hodin večer si děti přebereme a staráme se o ně sami. Dohlížíme, aby se najedly, a na vlastní večeři vlastně ani nepomyslíme,“ popsala pro iHNed.cz Bakala, proč s manželem nevečeří. „A také se ukázalo jako zdravé, když nechodíme spát s těžkým žaludkem.“

Rozhovor se stočil na anketu Economie TOP ženy Česka, nad kterou Michaela Bakala dohlíží. „Vidím v tom určitou symboliku. Deset let jsem se věnovala mladým nadějným dívkám, kterým přeji vše nejlepší, ale už je to pro mě uzavřený projekt. Ve správnou chvíli jsem se rozhodla odejít, protože jsem se i já posunula jinam − věkem, zkušenostmi i náplní života,“ řekla pro HN.

„Dětem jdeme příkladem v tom, že se k sobě chováme hezky, nehádáme se, pracujeme. Vedeme je k tomu, že to, co dostávají materiálně, není automatické. V životě se musí pracovat, nemá se lhát a podvádět,“ rozpovídala se Bakala na téma dětí. „Snažím se s dětmi mluvit na rovinu, diskutujeme o tom, co se odehrává ve světě, proč se to asi děje. Bavíme se o jejich snech, zážitcích, historii, souvislostech. Děti milujeme, mají u nás zázemí, ale nejsou pro nás modlou. Víme, že nás za pár let opustí a budou se muset postavit na vlastní nohy. Ukazujeme jim různé možnosti, ale cestičku jim neumetáme. Konečné rozhodnutí bude na nich.“ 

Čtěte také: Zeman zaútočil v projevu na Bakalu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.