1 Válka v Sýrii

Paříž má důkazy, že chemickými zbraněmi útočil Asad

NOVÉ

Témata:

Francouzská rozvědka v nejbližších dnech doloží, že syrský režim stojí za smrtícím chemickým útokem 4. dubna na město Chán Šajchún na severozápadě Sýrie, řekl dnes francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault. Uvedl to deník Le Figaro.

„Máme poznatky, které nám umožní prokázat, že režim vědomě použil chemické zbraně,“ řekl francouzský ministr zahraničí. „Je to otázka dní, kdy poskytneme důkazy, že režim organizoval tento útok,“ prohlásil Ayrault a dodal, že francouzské zpravodajské služby věc vyšetřují.

Při chemickém útoku na Chán Šajchún zahynulo 87 civilistů. Následně Spojené státy zaútočily křižujícími raketami na syrskou vojenskou základnu, ze které měla letadla k chemickému útoku vystartovat.

Podle zběhlého syrského generála vlastní syrský režim dalších nejméně 700 tun chemických zbraní. „Oni (režim) přiznali pouze 1,300 tun, ale my jsme věděli, že reálně jich měli skoro dvojnásobek,“ řekl Zaher al-Sakat Sakat a dodal: „Měli nejméně 2,000 tun. Nejméně.“
 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.