1 Převoz tanku

Na Černého růžový tank někdo nasprejoval symbol dolaru

NOVÉ

Témata: ,

Růžový tank, který stál na Komenského náměstí v Brně, stihl před jeho odvozem ještě někdo posprejovat zlatým symbolem dolaru. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Tank, který původně stával v Praze na Smíchově, byl v Brně instalovaný jako artefakt před Červeným kostelem, v noci na dnešek místo plánovaně opustil.

Poškození tanku zjistili strážníci při pravidelné kontrole prostranství. „Na boku obrněného vozidla objevili symbol amerického dolaru o rozměru jeden krát půl metru, vyhotovený zlatou barvou,“ uvedl mluvčí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Strážníci přivolali hlídku státních policistů a případ jim předali. Mluvčí uvedl, že dohledové centrum strážníků poskytne policistům i kamerové záznamy z nejbližšího okolí, které by mohly přispět k odhalení autora symbolu na tanku.

Tank byl před kostelem vystavený od poloviny května jako součást expozice Kmeny 90 o alternativních společenstvích 90. let minulého století, kterou připravila Moravská galerie. V noci na středu byl plánovaně odvezen. Mluvčí galerie Michaela Paučo řekla, že odvoz kolem 2:30 byl bezproblémový.

Artefakt v Brně vyvolával od počátku rozporuplné reakce. Někdo ho například překryl modrou plachtou s nápisem Slušní lidé, stejnojmenné hnutí se k akci následně přihlásilo na facebooku. Členové brněnského vojenského klubu zase část tanku přemalovali nazeleno.

Tank kdysi stál v Praze na Smíchově jako připomínka osvobození hlavního města Rudou armádou. V roce 1991 se tehdejší student pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové David Černý rozhodl, že jej natře narůžovo. Po vrácení do původního stavu jej znovu natřela růžovou barvou skupina poslanců Federálního shromáždění.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Černého růžový tank zakryla skupina lidí plachtou, hrozí jim pokuta

Ibuprofen. Růžový prášek, který putuje z Česka do moře a zase zpátky


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.