1 zakázky v dopravě

Stavaři se bojí o zakázky. Nabízejí slevy až 45 procent na nové silnice

, NOVÉ

Témata: ,

Česká republika možná bude mít peníze na stavbu více silnic a dálnic než očekávala. Stavební firmy bojují o zakázky a nabízejí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nečekaně velké slevy. S informací přišel server zdopravy.cz.

Ten prošel nově zveřejněné nabídky na různé dopravní stavby a zjistil, že v posledních čtyřech zakázkách ŘSD jsou navržené ceny minimálně o třetinu, někdy až o 45%, nižší než ty projektové.

Například zakázka na stavbu silnice I/21 nedaleko Karlových Varů by mohla stát 327 miliónů korun. Za tuto cenu ji navrhla postavit společnost Colas. Projekt přitom odhadl hodnotu zakázky na 594,5 milionu korun.

Nižší ceny nabídly firmy také například u zakázky na silnici I/13 u Třebušic nebo na na silnici I/21 mezi Novou Hospodou a Kočovem.

To, že je o stavbu českých silnic velký zájem, dokazuje i počet nabídek. U každé zakázky je minimálně deset zájemců.

Čtěte také: Praha v obležení obřích skladů. Jsou lepší pracovní místa, nebo zničené silnice?

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.