Nová bitva Němečka s Babišem, nyní ve VoZP. Chystá se nucená správa?

Další bitva Babiše s Němečkem

Nová bitva Němečka s Babišem, nyní ve VoZP. Chystá se nucená správa?NOVÉ
Němeček se svým krokem může snažit zabránit vlivu Babiše ve VoZP Foto: FOTO: Facebook/Jan Zatorsky
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) podle zjištění Zdravotnického deníku zadal svým právníkům a odboru zdravotního pojištění přípravu postupu při uvalení nucené správy na Vojenskou zdravotní pojišťovnu ČR (VoZP). Zdroj blízký vedení ministerstva zdravotnictví prý uvedl, že o tom rozhodne v řádu dnů. VoZP je v současnosti v hledáčku Andreje Babiše (ANO), kdy se pomocí svých lidí ve správní radě údajně snaží o odvolání šéfa pojišťovny Karla Šteina.

Zdravotnický deník píše o tom, že správní rada VoZP je sporem v radě paralyzovaná a Němeček se tak snaží situaci případným uvalením nucené správy řešit. Podle nedávných zjištění serveru Neovlivní.cz je za situací uvnitř pojišťovny již měsíce trvající snaha Babišova hnutí ANO odvolat ředitele Šteina.

Babišovi zástupci ve správní radě VoZP to chtějí provést například svoláním mimořádného zasedání rady na pátek 23. září. Spory trvají mezi předsedkyní rady Jitkou Šebkovou a místopředsedkyní nominovanou ministerstvem financí Lenou Poliakovou. Neovlivní.cz tak mluví o dalším z řady střetů Babiš vs. Němeček, kdy případný Němečkův krok s uvalením nucené správy může být brán jako přímá reakce na Babišovy snahy skrze radu Šteina odvolat.

Štein je totiž navíc stíhán kvůli podezření ze zmanipulovaných zakázek. Jak ale zatím rozhodla rada, důkazy proti němu zatím nejsou přesvědčivé a jak zdroj serveru Neovlivni.cz uvnitř správní rady pro server uvedl, cítí tlak ze strany zástupců ANO, kteří se do vedení třetí nejmenší zdravotnické pojišťovny snaží dosadit vlastního člověka.

Ve vzduchu tak visí Babišova snaha dále prohloubit svůj zdravotnický byznys, ve kterém by chtěl získat větší vliv. Kromě jeho poradců v pojišťovnách zatím příliš nevyniká, takže by i pozice šéfa pojišťovny se 700 tisíci klienty byla pro něj krokem vpřed. To se ostatně snažil docílit i článkem v MF Dnes, ve kterém Babišovi novináři psali o tom, že se u Šteina během vyšetřování našlo 1,5 milionu korun, což ředitel VoZP i s dalšími obviněními odmítá.

Ministerstvo zdravotnictví zatím situaci nekomentovalo, redakce ECHO24.cz oslovila s žádostí o reakci i Vojenskou zdravotní pojišťovnu.

Čtěte také: VoZP: Žádné závazky vůči celebritám nemáme, brání se obvinění

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články