3 Krutá hra

´Nechutná a nevkusná´. Google stáhl počítačovou hru o masakru

, NOVÉ

Témata: , ,

Z Google Play byla krátce po svém uvedení stažena pákistánská počítačová hra, která vyvolala nejen v Pákistánu nebývalou bouři kritiky. Je totiž inspirována masakrem ve škole v Péšávaru, při němž rukou bojovníků Talibanu zemřelo na 150 lidí, hlavně dětí. Hráč ve hře vystupuje jako voják, který na školních chodbách likviduje útočníky, píše server Strait Times.

Hru nazvanou ,,Odplata pákistánské armády“ vydala vládní IT agentura provincie Páňdžáb Punajb IT zhruba v době prvního výročí masakru a až do pondělního odpoledne byla dostupná ke stažení na online distribuční službě Google Play.

Cílem hry bylo pohybovat se po školních chodbách v Péšávarů v roli vojáků, zachraňovat civilisty, školáky a učitele, a zabíjet teroristy. K teroristickému útoku, kterým byla hra inspirována, došlo 16. prosince 2014. Devět bojovníků Talibanu tehdy ve škole zabilo celkem 150 lidí, z toho 130 dětí.

,,Tato hra jen přisypává sůl do ran rodinám, které přišly o své děti, i celému národu,“ napsal v kritickém komentátoři anglicky psaný deník Dawn on Monday. ,,Je to nechutnou a nevkusné“, shodovali se pod článkem čtenáři. Za pravdu jim dal Pákistánský vládní úřad pro digitální technologie, jehož předseda Umar Saif potvrdil, že byla hra z Google Play stažena.

Čtěte také: Po útoku Talibanu přes 130 mrtvých, většina obětí jsou děti

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.