1 Pohřeb princezny Leiy

Urna princezny Leiy má symbolicky tvar antidepresivní pilulky

, NOVÉ

Témata:

Americkou herečku Carrie Fisherovou, představitelku princezny Leiy z filmové ságy Star Wars, pohřbili v pátek Hollywoodu, a to v urně ve tvaru zvětšené pilulky antidepresiva Prozac. Jak připomněl web časopisu Rolling Stone, Fisherová dlouhodobě zápasila s depresemi a bipolární poruchou. Zemřela koncem loňského roku ve věku 60 let, čtyři dny po srdeční příhodě, kterou utrpěla během letu z Anglie.

Pochována byla společně s matkou, herečkou a zpěvačkou Debbie Reynoldsovou, která minulý týden zemřela ve věku 84 jen den po své dceři.

Soukromý obřad se uskutečnil na hřbitově Forest Lawn-Hollywood Hills, který je místem posledního odpočinku řady celebrit včetně Lucille Ballové, Dicka Van Pattena, Liberace, Davida Carradina či Bette Davisové.

Urnu ve tvaru pilulky ukládal do země bratr Fisherové Todd, který řekl webu Entertainment Tonight, že si jeho sestra podobnou obří pilulku před několika lety pořídila a měla ji moc ráda. „Nemohli jsme najít nic, co by ji více vystihovalo,“ řekl. Část jejího popela byla umístěn do rakve s matkou, upozornil deník USA Today.

Soukromému pohřbu předcházel ve čtvrtek smuteční obřad, kterého se zúčastnily celebrity jako Meryl Streepová, Jamie Lee Curtis nebo Richard Dreyfuss. Todd Fisher řekl, že se chystá i obřad pro širší veřejnost v blízké budoucnosti.

Čtěte také: Fisherová ještě dokončila 8. epizodu Star Wars. Co bude bez ní dál?

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.