2 Počasí v Česku

Mrazy sevřely Česko. Na Šumavě mínus 27 stupňů, v Praze jen o 10 více

, NOVÉ

Témata: , ,

Česko má za sebou mrazivou noc. Nejchladněji bylo na šumavské Rokytské slati, kde meteorologové naměřili minus 27,5 stupně Celsia. V Praze naměřily některé stanice teploty až k minus 17 stupňům. Nejčastěji se noční teploty v Česku pohybovaly mezi 18 až minus 13 stupni pod nulou. 

Podobně nízké teploty panovaly nad ránem i v dalších mrazových lokalitách Šumavy. Stanice Kvilda-Perla naměřila minus 27,3 stupně a na Březníku bylo 26,9 stupně pod nulou. Podobně nízké byly teploty v Královéhradeckém kraji, které v noci klesly až k minus 23 stupňům Celsia.

Mrazy komplikují také dopravu. Řidiči by při jízdě měli být nadále velmi opatrní, protože na chemicky neošetřovaných silnicích leží vrstva ujetého a zledovatělého sněhu, varují meteorologové a silničáři. Ledové plotny se utvořily na řadě silnic třetích tříd.

Podle meteorologů se dnes bude oteplovat a teploty stoupnou k minus třem až k minus jednomu stupni Celsia. Během dne také může zesílit vítr. Na většině území je jasno nebo skoro jasno, srážky nejsou hlášeny.

Čtěte také:

Uvízlé kamiony, nesjízdné silnice. Česko sevřel mráz

6 lží z Hradu. Počasí, dispečeři, protivítr, ranvej atd.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.