1 Zeman a internet

Zeman: Internetové diskuse jsou patologická sedlina společnosti

NOVÉ

Prezident Miloš Zeman ze zásady nečte diskuse na internetu a častoval je výrazem „patologická sedlina společnosti“. Uvedl to v reakci na návrh poslance Stanislava Humla (ČSSD), který by chtěl nechat urážky a nádavky na adresu hlavy státu z webu smazat.

„Diskuse pod jednotlivými blogy nebo články v internetu po jistých zkušenostech zásadně nečtu. Aniž bych komentoval jejich autory, vybavuje se mně Masarykův termín, který mluví o patologické sedlině české společnosti,“ uvedl prezident ve středu na Hradě.

Zeman odpovídal na dotaz, jak se staví k návrhu na mazaní nadávek prezidentovi z internetových diskusí. Plán načrtl sociálnědemokratický poslanec Huml.

Čtěte také: 'Akce proti Zemanovi řídily USA.' Ruská propaganda jede, uvěřil i Huml

„Umím si představit kritiku hlavy státu. Ať se kritizuje, ale sprostým způsobem ho urážet, si myslím, že není dobře,“ zmínil zákonodárce pro Novinky.cz a dodal: „Když se páchá jakýkoli delikt, tak součástí postupu soudu, případně jiného správního orgánu, by mělo být odstranění toho protiprávního stavu.“

Závistiví hlupáci, kteří neznají ani českou gramatiku

Prezident vyzdvihl, že on nechává lidem možnost na internetu svobodně se vyjádřil. „Všiml jsem si, že pan Martin Fendrych údajně zakázal, aby pod jeho blogem byly jakékoli internetové diskuse. Já jsem nic takového nezakázal,“ prohlásil.

„Taková patologická sedlina je asi všude.“

Bonmot se sedlinou má prezident zažitý. Takto zmínil stejné téma například loni v září, když navštívil studenty zlínského gymnázia. „Nevím, jestli občas čtete internetové diskuse. Pokud ano můžete sami vědět, že v těchto diskusích se vyskytuje dosti vysoké procento, závistivých hlupáků. Lidí, kteří ani neznají českou gramatiku, kteří kromě nadávek nedokáží argumentovat a kteří si nadávají sami mezi sebou, jsou to lidé, kterým Tomáš Masaryk v jiném kontextu, říkal patologická sedlina české společnosti. Taková patologická sedlina je asi všude,“ zmínil už tehdy Zeman.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.