1 Matka prosí za dceru

Nenechte moji dceru zemřít, prosí matka zajaté pilotky Savčenkové

VIDEO UVNITŘ

Témata:

Marija Savčenková, matka ukrajinské pilotky Nadiji Savčenkové, která je vězněna v Rusku, apeluje v nově zveřejněném videu na světové státníky i světovou veřejnost, aby nenechali její dceru zemřít.

Marija Savčenková, které je 78 let na videu připomíná, že její dcera drží v ruském vězení hladovku a od 3. března už ani nepije. „To znamená, že mému dítěti zbývá už jen 5-6 dní života. Modlím se, abyste zachránili moje dítě z vězení,“ říká matka, která na videu drží v ruce malý plakát s výzvou Zachraňte mou dceru.

 

Nadia Savčenková na protest proti svému věznění vyhlásila hladovku minulý pátek, odmítá přijímat stravu i tekutiny. Podle ukrajinského konzula trpí poruchami srdečního rytmu a otékají jí nohy. Hladovět hodlá do doby, než ji ruská justice propustí z vězení v západoruském Doněcku na svobodu.

Ukrajinská letkyně je obžalovaná z vraždy, z pokusu o vraždu a z nezákonného překročení ruských hranic. Podle obžaloby je odpovědná za smrt dvou ruských novinářů, na které údajně navedla palbu ukrajinské armády. Ruská prokuratura pro ni žádá 23 let vězení, Ukrajinka vinu popírá. Proces, v němž dosud nepadl verdikt, má být obnoven ve středu.

Čtěte také: Čtvrtý den bez vody. Stav pilotky Savčenkové se rychle zhoršuje

Z nového čísla Ve vyšším zájmu Evropy. Brusel našel dohodu s Poláky a Maďary. Svezou se i Češi?

Echo týdne: Tarantino, Lenin a Sparta ● Komentář: Johnsonův tým snů ● Rozhovor: Nejsem Kalouskova loutka ● Recenze: V magickém trojúhelníku ● Civilizace: Americké vrtulníky pro české vojáky

Krize bydlení se vyhrocuje Může za ni neschopný a pomalý stát
Jeffrey Epstein a americký nový feudalismus Komu se ulevilo smrtí muže, který zneužíval nezletilé dívky

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.