1 10 kandidátů na poslance, kteří dělali pro Babiše

Do sněmovny za hnutí ANO míří posily z Agrofertu

, NOVÉ

Témata: ,

Strany a hnutí, které se chtějí zúčastnit podzimních voleb do Poslanecké sněmovny, musí do úterý 15. srpna podat kandidátní listiny příslušným krajským úřadům. Na kandidátce hnutí ANO se objevují uchazeči o post poslance, kteří přímo či nepřímo spolupracovali s Agrofertem nebo Andrejem Babišem, upozornil server ihned.cz.

V současnosti má poslanecký klub hnutí ANO 47 členů. Pokud by však vyšly volební průzkumy agentur pro výzkum veřejného mínění, klub ANO by se mohl podstatně rozšířit. Mezi novými tvářemi v Poslanecké sněmovně by se mohlo ocitnout až deset nových poslanců, kteří dříve spolupracovali s Agrofertem nebo jeho zakladatelem Andrejem Babišem.

Mezi nováčky by se mohla objevit například současná náměstkyně primátora Jihlavy Jana Mayerová, která podle ihned dříve radila Andreji Babišovi, nebo Milan Feranec, který je náměstkem na ministerstvu dopravy a v letech 2002-2009 byl manažerem Agrofertu. Mezi dalšími je Pavel Strolený, jenž je zastupitelem v Plzeňském kraji a Klatovech a pracuje ve firmě Alimex Nezvěstice, která patří do koncernu Agrofert.

Petr Vrána je zastupitel v Přerově a manažer ve společnosti Precheza, která je také součástí koncernu Agrofert. Hana Mazochová je zastupitelka v Přerově, dříve působila v Agrofertu. Eva Fialová je asistentka náměstka v Ústí nad Labem a bývalou zaměstnankyní Lovochemie. Pavel Elias, který je zastupitelem v Roudnici nad Labem, dříve Babišovi prodal svůj masokombinát Procházka.

Miroslav Nauč je zastupitelem v městské části Praha 15, pracuje jako manažer v Agrofertu. Věra Pourová je právničkou Synthesie, Pavel Pustějovský je krajský předseda ANO ve Zlínském kraji a pracuje ve společnosti Deza, která je součástí Agrofertu.

Z těch nejznámějších poslanců nebudou svůj mandát obhajovat novinář Martin Komárek nebo současný ministr financí Ivan Pilný, který se rozhodl již nekandidovat. Celkem by Poslaneckou sněmovnu mohla opustit více než třetina současných poslanců za ANO.

Čtěte také: Čas couvnout mají lidovci do půlky srpna. Není čas na hrdinství, říká Čunek

Nejpikantnější souboj voleb: Babiš vyzve Kalouska, Hamáčka i Okamuru

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Česko jako popelnice Evropy? Babiš brojí proti nekvalitním potravinám, sám má máslo na hlavě

Echo týdne: Abstinence, mládí a volby ● Rozhovor: Justici máme odolnou ● Komentář: Na rozpočtovém nebi se zatahuje ● Recenze: Jak se člověk stává sviní ● Civilizace: Remek, Krtek a kdo po nich?

Víte o nějakém masochistovi? O zapeklitých záležitostech na polích nejen kulturních
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.