1 VRAŽDA DÍTĚTE

Devítiletá Eliška z Klášterce byla zavražděna

AKTUALIZUJEME

Devítiletou Elišku, která se ztratila v úterý v Klášterci nad Ohří, našla policie odpoledne mrtvou. Podle večerního vyjádření krajské mluvčí policie Aleny Bartošové dívka byla zavražděna. Po dívce pátralo 140 policistů, hasičů a strážníků.

Přesnou příčinu smrti má objasnit nařízená soudní pitva. Tělo našli policisté v lese poblíž Ciboušova, asi kilometr od dívčina bydliště. 

Školačka byla pohřešovaná od úterý odpoledne poté, co nedorazila domů ze školy. Policisté ve městě prohledali i sklepní kóje a úložné prostory v panelových domech. V noci na středu a dopoledne byl na místě nasazen i vrtulník s termovizí. 

Základní škola, kam dívka chodila, byla ve středu po poledni v obležení rodičů. Řada z nich si přijela osobně vyzvednout své děti. „Je to strašné, co se stalo, bojím se, proto jsem tady,“ řekla matka desetileté Lucie.

U základní školy, kterou dívka navštěvovala, se večer sešly stovky lidí. Na místě zapalovaly svíčky a pokládaly květiny. Někteří plakali.„V noci na dnešek jsme ji pomáhali s dalšími lidmi hledat. Věřili jsme, že se najde a bude v pořádku," řekla ČTK jedna z účastnic piety.  

Policisté zatím případ nespojují se čtvrtečním únosem další nezletilé dívky na Mostecku. „Na to je příliš brzo,“ uvedla policejní mluvčí Pivková. Policie v této souvislosti pátrá po muži středního věku, který je podezřelý z toho, že ve čtvrtek odpoledne v obci na Mostecku násilím naložil nezletilou dívku do vozidla tmavé barvy nezjištěného typu a později ji vysadil na Chomutovsku. 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.