1 Terorismus v Německu

V Berlíně zadrželi dva Iráčany. Jsou podezřelí z terorismu

NOVÉ

Témata: , , ,

Policie v pondělí v Berlíně zadržela dva Iráčany podezřelé z toho, že jako členové teroristické organizace Islámský stát (IS) spáchali válečné zločiny. Informovala o tom v úterý média s odvoláním na sdělení úřadu generálního spolkového prokurátora.

Mluvčí úřadu Frauke Köhlerová upřesnila, že se jedná o 31letého muže, kterého identifikovala jen jako Rád Rijád A. A., a 19letého Abbáse R. Oba jsou podle ní podezřelí, že se v červnu 2014 v Mosulu stali členy Islámského státu a zúčastnili se zabití dvou šíitů. O čtyři měsíce později se zapojili do vraždy zajatého iráckého důstojníka.

Rád Rijád A. A. je rovněž obviněný z toho, že v době, kdy byl v Iráku, vymáhal od obchodníků peníze na podporu IS a obstarával pro IS zbraně pocházející od irácké armády a policie. Po příjezdu do Německa v roce 2015 se snažil naverbovat pro IS dva jiné Iráčany a dalšího přesvědčit k tomu, aby spáchal sebevražedný útok, uvedla Köhlerová.

Mluvčí rovněž sdělila, že minulý týden ve středu byl v jiném případu ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko zatčen 24letý Syřan Madžíd A., který je podezřelý z členství v několika zahraničních teroristických organizacích, včetně Islámského státu, kde nakonec zakotvil. IS ho pak v srpnu 2015 poslal do Německa.

Čtěte také: Policie vyšetřuje ženu, která měla deštníkem zaútočit na kancléřku Merkelovou


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.