1 Teroristický útok v Iráku

Islámský stát útočil v jižním Iráku, zahynulo 74 lidí

AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Bilance mrtvých dnešních dvou teroristických útoků v jižním Iráku stoupla na 74. Mezi oběťmi bylo i sedm Íránců. Dalších více než 90 lidí bylo zraněno. S odkazem na místní zdravotnictví a irácké ministerstvo vnitra o tom informovala agentura AFP.

K útokům se prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Zřejmě jde o nejtragičtější útok džihádistů od července, kdy Mosul z rukou IS vysvobodila irácká armáda.

„V současné chvíli můžeme hovořit o 74 mrtvých a 93 zraněných,“ řekl AFP náměstek ministra zdravotnictví pro provincii Zikár Abdal Husajn Džabrí, který dříve sdělil, že si útoky vyžádaly 50 obětí na životech.

První útok se podle zdravotních služeb v provincii Zikár stal v restauraci na okraji Násiríje, asi 300 kilometrů jižně od Bagdádu. Agentura Reuters s odvoláním na místní policejní zdroje uvedla, že v restauraci se odpálil sebevražedný atentátník a následně na hosty začali střílet asi tři nebo čtyři ozbrojenci z IS, kteří na sobě měli uniformy šíitské milice zvané lidové mobilizační síly (PMF), která v minulosti proti IS bojovala. Druhý útok se stal krátce nato u kontrolního stanoviště nedaleko Násiríje. Na místě byla podle iráckého ministerstva vnitra odpálena nálož v autě.

Útoky Islámského státu jsou v Iráku poměrně časté. V provincii Zikár ale byl podle AFP dosud relativní klid.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

U soudu jsou „první čeští teroristé“. Hrozí jim doživotí

Útočník, který šavlí napadl policisty v Londýně, byl obviněn z terorismu

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.