1 Budoucnost Británie v EU

Soros předpovídá: Po dalších volbách se může brexit zrušit

, NOVÉ

Témata: , ,

Americký miliardář maďarského původu George Soros předpovídá, že za určitých okolností by nemuselo dojít k odchodu Velké Británie z EU. Podle něj bude vyjednávání trvat déle než pět let, a tudíž ve Velké Británii dojde k novým volbám, jejichž vítěz by jednání o brexitu mohl zastavit. Soros se také vyjádřil k britské premiérce Therese Mayové, která prý musí změnit politický přístup. Uvádí to americká televize CNBC.

Vyjednavači Velké Británie i Evropské unie v pondělí začali jednat o odchodu ostrovního království z EU. Soros je proti brexitu dlouhodobě. „Faktem je, že brexit je návrh škodící jak Británii, tak Evropské unii. Nelze to vrátit zpátky, ale lidé si to můžou ještě rozmyslet,“ prohlašuje Soros. „Řízení bude trvat nejméně pět let a během toho budou nové volby. Pokud vše půjde dobře, tak se obě strany můžou usmířit ještě před rozvodem.“

Britský ministr zodpovídající za jednání o odchodu z EU, David Davis, po pondělní schůzce se svým protějškem za EU Michelem Barnierem uvedl, že doufá, že si Velká Británie a Evropa vytvoří „nové, hluboké a speciální partnerství“ jako výsledek současného vyjednávání.

Soros se vyjádřil také k nedávnému volebnímu neúspěchu britské premiérky Theresy Mayové a její Konzervativní strany. Mayová podle něj musí změnit svůj politický přístup, pokud chce zůstat u moci dlouho. Soros řekl, že premiérka by se měla zaměřit na status Velké Británie v rámci jednotného trhu. „Jedině touto cestou může doufat, že přesvědčí parlament, aby schválil její návrhy zákonů.“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Sorosovy organizace fungují jako mafie, řekl Orbán. Chce přitvrdit

Soros varoval EU před „mafiánskými státy“ jako Maďarsko

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.