1 Ústí bude mít vlastní autobusy

Ústecký kraj zajistí autobusovou dopravu vlastním podnikem

, NOVÉ

Témata: ,

Ústečtí krajští zastupitelé v pondělí schválili zřízení krajského autobusového dopravce. Postupně nahradí současné soukromé provozovatele, počet spojů ani autobusů se nezmění. Založením vlastního dopravního podniku samospráva reagovala na potíže v autobusové dopravě v souvislosti s vládním nařízením o navýšení platů řidičů.

Cena za provoz bude podle náměstka hejtmana Jaroslava Komínka (KSČM) zhruba stejná, jako jsou současné náklady na dopravu. Autobusy krajského dopravce by se nejprve měly objevit na Ústecku, kde současný provozovatel skončí zřejmě nejpozději do dvou let. Proti zřízení krajské firmy byla opoziční ODS. Pro návrh radních zvedlo ruku 34 zastupitelů, 11 bylo proti a šest se zdrželo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Bláznivý nápad? Kamiony mají v Německu jezdit jako trolejbusy

Řidiči v Ústeckém budou stávkovat už 8. března. Na ultimátum nepočkají

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.