1 Ústí bude mít vlastní autobusy

Ústecký kraj zajistí autobusovou dopravu vlastním podnikem

, NOVÉ

Témata: ,

Ústečtí krajští zastupitelé v pondělí schválili zřízení krajského autobusového dopravce. Postupně nahradí současné soukromé provozovatele, počet spojů ani autobusů se nezmění. Založením vlastního dopravního podniku samospráva reagovala na potíže v autobusové dopravě v souvislosti s vládním nařízením o navýšení platů řidičů.

Cena za provoz bude podle náměstka hejtmana Jaroslava Komínka (KSČM) zhruba stejná, jako jsou současné náklady na dopravu. Autobusy krajského dopravce by se nejprve měly objevit na Ústecku, kde současný provozovatel skončí zřejmě nejpozději do dvou let. Proti zřízení krajské firmy byla opoziční ODS. Pro návrh radních zvedlo ruku 34 zastupitelů, 11 bylo proti a šest se zdrželo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Bláznivý nápad? Kamiony mají v Německu jezdit jako trolejbusy

Řidiči v Ústeckém budou stávkovat už 8. března. Na ultimátum nepočkají

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.