Nový Krteček mluví a přibral. Pilotní díl sledovalo 200 tisíc lidí

krtek, panda a televize

Nový Krteček mluví a přibral. Pilotní díl sledovalo 200 tisíc lidíUVNITŘ VIDEO 1
Domov
Kristýna Novotná
Sdílet:

Televize Barrandov vlastněná společností Empresa Media Jaromíra Soukupa odvysílala v pondělí pilotní díl z nové série o slavném Krtečkovi. Krátký animovaný film Krtek a panda uvedla TV u příležitosti příjezdu čínského prezidenta do Česka. Čínská televize odvysílá všech šestadvacet dílů. Podle kritiků však zpracování nových dílů čínskými studii neodpovídá původní estetice výtvarníka Zdeňka Milera. Nepříliš pozitivní ohlas má seriál i na sociálních sítích.

„Pilotní díl jsme vysílali v pondělí ve 12:00 a ve 22:26. Sledovanost byla 193 000 diváků. Vysílání dalších dílů je předmětem jednání,“ uvedla deníku ECHO24.cz mluvčí TV Barrandov Kristýna Šmejkalová.

Televize majetkově spojená s čínskou společností CEFC uvedla první díl z nové série v rámci pořadu Noc hvězd, který byl ten večer věnován čínské návštěvě. Případní zájemci, kteří by se chtěli na epizodu podívat zpětně, však mají smůlu. Podle mluvčí Šmejkalové totiž v archivu není.

Pilotní ukázka nového dílu Krtka a pandy:

Proti zpracování nových dílů o Krtečkovi, které vznikají v koprodukci čínské společnosti CCTV Animation a firmy Little mole cartoon vnučky Karolíny Milerové, do níž jako investor a společník s minoritním podílem také vstoupila čínská společnost CEFC, vystoupili například studenti pražské FAMU. Ti považují „zneužívání animované figurky Krtečka“ za nešťastné.

„Domníváme se, že prodej práv k této postavičce do Číny zcela popírá původní estetiku a hodnotu Milerova originálního díla,“ uvedli studenti v prohlášení. Současně také vyvěsili na budovu školy na Smetanově nábřeží v Praze tibetskou vlajku:

Během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga se připojujeme k iniciativě vyvěšení tibetské vlajky, jež je pro zá…

Zveřejnil(a) FAMU – Filmová a televizní fakulta AMU dne  29. březen 2016

„Považujeme za nedůstojné, že prezident Miloš Zeman používal při svých minulých cestách do ČLR tuto figurku jako jeden z nástrojů pro prosazování obchodních zájmů ČR,“ pokračují budoucí filmaři.

Nepříliš pozitivní ohlas si nové zpracování vysloužilo i na sociálních sítích, lidem vadí 3D zpracování i to, že je Krteček nově upovídaný nebo že přibral:

Podobu nových dílů s Krtkem už po loňském uvedení ukázky kritizovali někteří čeští filmaři, třeba scenárista a profesor animované tvorby na FAMU Jiří Kubíček. Zmínil třeba to, že Krtkův duchovní otec Miler zásadně odmítal i navrhované zásahy svých kolegů a chtěl mít do detailu podobu postavičky ve své režii.

Jeho vnučka Karolína Milerová, která koprodukční smlouvu s čínskou televizí uzavřela, připouští, že nový Krtek je jiný a že Miler si nepřál, aby v jeho díle někdo pokračoval. Nový Krtek a jeho dobrodružství s Pandou podle ní z postavičky jejího dědy vycházejí.

Spokojená je se svým výtvorem nejspíš i čínská strana, která příspěvky ohledně uvedení premiérových dílů ilustruje čínskou a českou holčičkou v objetí seriálové postavičky:

Čtěte také: Vyvěsil vlajku Tibetu na Petříně. Policisti ho odvedli v poutech

Číňané podepsali v Česku třicet dohod. Jednu i o Zemanově koridoru

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články