1

Kasl: Nebudu v jedné partě s rozvědčíky. ANO se nezmění

EXKLUZIVNĚ

Šéfka pražské organizace hnutí ANO Radmila Kleslová používá metody KGB a na celé hnutí má zničující vliv, řekl deníku ECHO24.cz někdejší pražský primátor Jan Kasl poté, co ho stranické předsednictvo vyškrtlo z kandidátky do komunálních voleb. Na té nebude ani Kleslová, která byla před rokem 1989 evidována jako špionka StB. To ale podle Kasla její vliv nesníží. Kvůli podobným lidem prý ANO nikdy nic nezmění.

Končíte na kandidátce hnutí ANO do komunálních voleb. Z jakého důvodu?

Pan Babiš mě pozval na Jižní Město do sídla ANO a sdělil mi, že předsednictvo, ne on osobně, rozhodlo, že ani Kasl, ani Kleslová nebudou na kandidátce. Jako kdyby to bylo o dvou kohoutech. Vliv doktorky Kleslové na ANO, na předsednictvo a možná i na pana Babiše je tak velký, že její minulost nehraje zásadní roli. A s tím já nechci mít nic společného. Já prostě nebudu v partě lidí, kteří byli jednak rozvědčíci a jednak dnes sedí v Hrdličkovské koalici na Praze 10. S tím se neztotožním.

Andrej Babiš přitom v minulých týdnech stál výrazně za vámi…

Pan Babiš mi řekl, že on by o mě stál, ale předsednictvo rozhodlo takhle. To je ale klasická hra. Kdyby si mě chtěl prosadit tak, jak si prosadil pana Teličku, tak si mě prosadí.

Co jste mu na to řekl?

Že to považuji za vysvobození. I kdybychom se teď dohodli, tak by ty zákulisní hry pokračovaly. Zůstala by tam doktorka Kleslová a snažila by se všechny rozeštvávat. Skoro by to šlo přirovnat ke KGB metodám, nacvičenému rozkládání zevnitř. Je mi to líto, mrzí mě to. Bavil jsem se totiž se spoustou schopných lidí, kteří byli ochotní do toho kvůli mně jít, a nevím, jak se teď rozhodnou. Vytvářeli jsme i zajímavý program.

Připisujete tedy svůj konec na kandidátce šéfce pražské buňky ANO Radmile Kleslové?

Ano, vliv paní Kleslové je větší, než jak by se zdálo. A je to vliv zničující, což se ještě projeví. Bohužel to potvrzuje všechny ty skeptické názory na hnutí ANO, kterým jsem nechtěl naslouchat. Viděl jsem pro Prahu šanci na změnu, ale to se nestane. ANO stará chapadla nepřetrhá.

Malým vítězstvím vám může být to, že ani ona nebude na pražské kandidátce…

Ona na té kandidátce nikdy být ani neměla. To bylo uměle vytvořené. Ona to celé chtěla řídit. ANO Praha má být Kleslová a je šílené, že to Babiš připustí. Tohle jsem nezažil nikdy. Nasazování na člověka, shánění kompromitujících materiálů, vytahování rádoby kauz. To se ale bude dít s kýmkoliv, kdo nebude chtít být panákem v rukou paní doktorky Kleslové. Tam je to spolčení neschopných se všehoschopnou.

Dovedete si do budoucna s hnutím představit spolupráci na jiné bázi, než je pražská politika?

Já jsem se setkal se strukturou v hnutí ANO a ta mě vyléčila z toho mého přesvědčení, že věci jsou dělat jinak. Mně se líbilo a nadále v mnohém líbí to, co dělá osobně Andrej Babiš. Ten jeho úsporný systém vedení financí. Ale metody uvnitř ANO jsou šílené. Ty jsou na úrovni ČSSD a ODS, které jsou přesně kvůli svému vnitřnímu fungování v úpadku.

O stažení Jana Kasla z komunálních voleb čtěte více zde:

Babiš: Kasl nebude v Praze na kandidátce ANO do komunálních voleb

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.