1
Svět
Echo24
Sdílet:

Česká favoritka Karolína Plíšková prohrála na trávě ve Wimbledonu již ve 2. kole. Turnajová trojka v All England Clubu podlehla slovenské tenistce Magdaléně Rybárikové 6:3, 5:7 a 2:6. Jako jediný z českých hráčů postoupil do třetího kola Tomáš Berdych, který si s Američanem Ryanem Harrisonem poradil 6:4, 6:3, 6:7 a 6:3.

Přes brzké vyřazení se Plíšková může stát první českou světovou jedničkou. Pokud loňská finalistka Němka Angelique Kerberová vypadne před finále a Rumunka Simona Halepová nedojde do semifinále, posune se Plíšková do čela žebříčku WTA.

Minulý týden sice pětadvacetiletá Plíšková triumfovala na trávě v Eastbourne, ve Wimbledonu se jí ale dlouhodobě nedaří. V Londýně vypadla popáté ve 2. kole a při své premiéře v roce 2012 skončila již v 1. kole.

Do 3. kola prošel pouze Tomáš Berdych, který vyhrál nad Ryanem Harrisonem. Adam Pavlásek nedokázal potrápit Srba Novaka Djokoviče s trojnásobným vítězem londýnského grandslamu prohrál jasně 2:6, 2:6 a 1:6. Skončila také Denisa Allertová po prohře s Chorvatkou Petrou Martičovou 1:6, 4:6.

Plíšková před zápasem říkala, že Rybáriková je na druhé kolo nejtěžší možný los, dlouho se ale zdálo, že kráčí za postupem. První set získala 6:3 a ve druhém se jí povedl brejk na 3:2. Slovenka, která se vrací po dvou operacích, hraje letos na trávě skvěle, což potvrdila. České hráče se vyrovnala razancí a do hry se dostala brejkem na 3:3.

Podruhé si Plíšková prohrála servis v desáté hře, v které za stavu 30:15 poslala dvě smeče po sobě do autu. Po další chybě druhý set ztratila.

Na Plíškovou se přišel podívat i slavný Australan Rod Laver a viděl, jak na začátku nevyužila brejkbol na 2:1 a vzápětí sama přišla o podání. Sice získala brejk zpět na 2:3 a o pauze si četla rady z „taháku“, ale ve zbytku utkání proti lepšící se a odhodlaněji hrající Rybárikové už game nezískala.

Pavlásek, až 136. hráč světa, nedokázal odolávat hře bývalé světové jedničky. Djokovič udal tón brejkem v první hře a Pavlásek pak o podání přišel ještě šestkrát. Předvedl pár hezkých úderů, ale Srb se nemusel cítit ohrožen.

„Byla to pro něj velká šance a určitě umí zahrát lépe než dnes. Já brzy získal rytmus, herní pohodu a odehrál dobrý zápas,“ řekl Djokovič.

Jediný brejkbol měl Pavlásek ve třetím setu za stavu 1:2 a fanoušci na dvorci číslo jedna byli rádi, že má favorit trošku problém. Djokovič si ale poradil dobrým servisem, po kterém skončil return českého mladíka daleko za základní čarou.

Utkání v dalším horkém dni v Londýně trvalo jen hodinu a 33 minut. Pavlásek zápas při druhém mečbolu soupeře ukončil dvojchybou. „Chtěl jsem hrát trošku vyrovnaněji, ale dal mi na frak. Byla to škola hrou. Dobrá zkušenost a motivace, abych se s ním potkal znovu a předvedl rozhodně lepší výkon,“ řekl Pavlásek.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.