1 MUSLIMKY U POLICIE

Podvolení: Nizozemské policistky se možná budou moci zahalovat

, NOVÉ

Témata: , ,

Vedení amsterodamské policie zvažuje, že dovolí policistkám zahalit hlavu do muslimského šátku. Pokud se šéfové tamní policie tak rozhodnou, bude to znamenat zrušení zákazu náboženských symbolů, který nyní platí. Píše o tom server Politico s odkazem na místní média. 

„Mluvíme o tom. Pokud se nám nepodaří najmout dostatečné množství policistů s kořeny z migrantského prostředí, toto opatření by mohlo mít dopad,“ řekl Pieter-Jaap Aalbersberg z vedení amsterodamské policie. Jeho slova citoval web DutchNews.nl.

Aalbersberg argumentoval tím, že etnické složení policie by mělo lépe odrážet etnické složení populace města. Narážel na to, že v současnosti žije ve městě 52 procent lidí, kteří mají „ne-nizozemské“ kořeny. U policie ale slouží takových lidí podle něj pouze kolem 18 procent. 

Člen vedení místní policie poznamenal, že nošení šátků je v zemích, jako jsou Spojené státy americké nebo Velká Británie, podle něj „naprosto normální“.

Server Politico připomněl, že současná pravidla zakazují nizozemským policistům nosit jakékoliv náboženské symboly. Nařízení platí od roku 2011 a mají zabránit tomu, aby byla zpochybňována neutralita policistů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: ‚Wilders nemohl vyhrát, mluvil jako idiot‘

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.