2 Nehoda ve Středoklukách

U Prahy havaroval autobus, jedna žena zemřela

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Jedna cestující zemřela ve čtvrtek ráno při nehodě linkového autobusu mezi Středokluky a Kněževsí v okrese Praha-západ, dalších sedm lidí bylo lehce zraněno. Autobus narazil krátce po půl šesté ráno čelně do stromu. Silnice je v místě nehody uzavřena, na místě zasahují všechny složky záchranného systému. Uvedli to mluvčí hasičů Ladislav Holomčík a mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

Šlo o linkový autobus A23, který jezdí mezi Kolčí na Kladensku a Prahou. Řídil ho řidič s šestadvacetiletou praxí.

„Na místě jsme ošetřili sedm lehce zraněných lidí, většinou šlo o tržné rány v obličeji,“ řekla Effenbergerová. Zraněné převezla záchranná služba do kladenské a motolské nemocnice. „U jedné ženy probíhala do příjezdu záchranářů telefonicky asistovaná resuscitace. Záchranáři v resuscitaci po příjezdu pokračovali, i přes veškerou snahu oživovací pokusy úspěšné nebyly,“ dodala Effenbergerová.

Podle mluvčí policie Jany Dětské v autobusu cestovalo 20 lidí, podle mluvčího hasičů jelo v autobuse 17 lidí. Rozcházejí se i informace o počtu zraněných. Podle policie se při nehodě zranilo šest lidí, podle Holomčíka a Effenbergerové sedm lidí. „Snažíme se zjistit, co přesně se stalo a proč autobus havaroval. Je nám to opravdu moc líto, pokusíme se co nejrychleji spojit rodinou cestující, která zemřela, a nabídnout jim pomoc,“ uvedl ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

„Policie příčiny a okolnosti nehody na místě vyšetřuje, během dopoledne bude provoz na silnici obnoven,“ řekla Dětská. Podle ní je silnice v místě namrzlá a klouže, policie ale nechce spekulovat, zda právě stav vozovky byl příčinou ranní nehody.

Podle Holomčíka vyjely k nehodě hasičské jednotky jak ze středních Čech, tak z Prahy. „K nehodě vyjela i jednotka z Letiště Václava Havla,“ dodal Holomčík.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Řetězové nehody na náledí zastavily D1

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.