1 Nový investor pro Vítkovice?

Zájem o 50 % strojírenské skupiny Vítkovic má zahraniční investor, tvrdí Zeman

NOVÉ

Témata: , , ,

Zájem o vstup do Vítkovice Machinery Group má zahraniční investor, jenž by v podniku mohl získat padesátiprocentní podíl. V Ostravě to v úterý řekl prezident Miloš Zeman. Mluvčí strojírenské skupiny Eva Kijonková řekla, že firma tuto informaci nebude komentovat.

Prezident uvedl, že zprostředkoval jednání s většinovým vlastníkem Vítkovic Janem Světlíkem a podnikatelem Martinem Ulčákem. „Jeho výsledkem je nabídka zahraničního investora vstoupit 50 procenty do Vítkovic, což je významná kapitálová injekce. Objem této injekce samozřejmě neprozradím, protože je předmětem obchodního tajemství až do doby, než bude dohoda uzavřena,“ řekl Zeman.

Světlíkova strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group čítá více než 20 firem, které mají dohromady téměř 4000 zaměstnanců. Loni se ale čtyři z firem dostaly do finančních potíží a skončily v úpadku

O Ulčákovi se hovoří jako o Světlíkově obchodním partnerovi a spojenci. Letos od Světlíka koupil dceřinou společnost Vítkovic Hutní montáže.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Vítkovice by mohl koupit Investiční fond čínské banky ICBC

Hned tři čínské firmy se vrhají na Světlíkovy Vítkovice v problémech

Echo 24 notifikace

Echo 24 pro vás vždy vybírá to podstatné. Pro odběr upozornění ve formě push notifikací je třeba nastavit odebíraná témata.
Náčítání témat

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.