1 Politika SPD

Schulz: Pokud vyhraji ve volbách, odstraním z Německa americké jaderné zbraně

, NOVÉ

Témata: , , ,

Lídr německé SPD Martin Schulz nenechává pochyb o svém socialistickém přesvědčení. Slíbil, že pokud v podzimních volbách porazí současnou kancléřkou Angelou Merklovou, zařídí, aby z Německa zmizely americké jaderné zbraně. Zkritizoval zároveň její plán investovat třicet miliard eur na Bundeswehr, a splnit tak cíl Severoatlantické aliance, píše Deutsche Welle. Vize, že by SPD vyhrála nadcházející volby, je ale zatím mizivá.

„Jako kancléř Spolkové republiky Německo bych se snažil o odstranění jaderných zbraní uložených v Německu,“ řekl na předvolebním mítinku v Trevíru Schulz. Dodal, že současný konflikt mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a severokorejským vůdcem Kim Čong- unem dokazuje, jak „naléhavě nutné je omezení jaderných zbraní a podpora v odzbrojování“.

Odstranění amerických jaderných zbraní z Německa bylo cílem snah krajní levice v západním Německu v 80. letech. Militantní a a mnohačetné iniciativy byly silně podporovány Sovětským svazem a jeho komunistickými satelity.

Schulz zároveň kritizoval plán Merkelové vynaložit na Bundeswehr třicet miliard eur, aby byl splněn cíl NATO na výdaje na obranu ve výši dvou procent hrubého domácího produktu. „Německo se nemůže bez připomínek a bez akcí nadále podílet na zbrojení, jako to požaduje Trump,“ řekl Schulz v úterý na mítinku.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Schulz doufá, že 24. září volbách jeho strana porazí křesťanské demokraty Merkelové. Poté, co v lednu převzal vedení sociálních demokratů, preference SPD v průzkumech poklesly. V průzkumech veřejného mínění na CDU/CSU ztrácejí 14 až 16 procentních bodů.

Čtěte také: Merkelová je proti spojování přijímání běženců s evropskými fondy

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.