1

Studénka: Řidič obviněn, policie žádá vazbu

, ATUALIZOVÁNO

Témata: ,

Středeční srážka vlaku Pendolino a kamionu ve Studénce na Novojičínsku si v noci vyžádala třetí oběť. Už v den nehody zemřeli dva muži ve věku 39 a 49 let, dalších 18 lidí se zranilo. Policie obvinila polského řidiče kamionu, který vjel na koleje v době, kdy už svítila červená světla, z obecného ohrožení. A žádá pro něj vazbu.

„Mohu potvrdit, že v pozdních nočních hodinách zemřel jeden z našich vážně zraněných pacientů,“ řekl ČTK mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný. Byl to starší muž, podle informací ČTK cestující z vlaku. Oborný dodal, že další tři lidé zůstávají i nadále ve velmi vážném stavu.

Čtěte také: VIDEO: Amatérské záběry ze Studénky ukazují spoušť i záchranu

Holčáková uvedla, že policisté budou dnes pokračovat ve vyšetřování nehody. Je pravděpodobné, že polského řidiče obviní. Ve vězení by v případě odsouzení českým soudem mohl strávit až deset let. „Ještě včera (ve středu) večer jsme vyslechli podezřelého řidiče nákladního vozidla. K úkonu byl přibrán tlumočník, řidič se k události vyjádřil,“ uvedla mluvčí.

Čtěte také: Řidič kamionu před pendolinem popojel. Ale jen metr a půl

Nehoda se stala ve středu ráno. Řidič polského kamionu najel na železniční přejezd v době, kdy už svítila červená světla. Potvrzují to kamerové záznamy. Mezi závorami zůstal stát, místo toho, aby je prorazil. Krátce na to do něj ve vysoké rychlosti, až 160 kilometrů v hodině, narazil vlak.

Čtěte také: Ministr Ťok po kritice smazal nevhodný tweet o nehodě

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.