1 Jihočeské nemocnice

Jihočeským nemocnicím by mohla šéfovat Roithová

, NOVÉ

Témata: ,

Předsedkyní představenstva firmy Jihočeské nemocnice chtějí lidovci udělat místopředsedkyni své strany, někdejší ministryni zdravotnictví a krajskou zastupitelku Zuzanu Roithovou. Na twitteru to dnes oznámil šéf jihočeské KDU-ČSL, zastupitel a také místopředseda strany Jan Bartošek. Lidovci připravují s ČSSD, uskupením Pro Jižní Čechy a Jihočechy 2012 novou krajskou koalici. Původní koalice ČSSD, ANO a Jihočechů 2012 se rozpadla právě kvůli sporům kolem nemocnic.

„Jsme připraveni udělat v Jihočeských nemocnicích pořádek. Proto jsme připraveni vyslat na pozici předsedkyně představenstva nemocnic Zuzanu Roithovou,“ sdělil Bartošek. Nynější předseda představenstva Jihočeských nemocnic Martin Bláha v úterý uvedl, že dá svou funkci k dispozici.

Vysoké odměny pro Bláhu byly jedním z důvodů roztržky tehdejších koaličních partnerů ANO a ČSSD, po které se původní vedení kraje rozpadlo. ANO kritizovalo fakt, že Bláha za své funkce ročně bere 7,2 milionu korun a nechává stavět pro hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD) rekreační dům v Lipně nad Vltavou. Noví koaliční partneři se již shodli, že hodlají systém odměňování ve vedení nemocnic řízených krajem změnit.

Financování členů představenstva krajských nemocnic i Zimolův rekreační objekt na Lipně kritizovali také opoziční zastupitelé. Získali dostatečnou podporu pro svolání mimořádného zastupitelstva, které pak Zimola svolal na 27. dubna. Na zasedání rezignuje na funkci hejtmana a znovu už o ni nebude usilovat.

Čtěte také: Na jihu Čech má být nová koalice. Bez Zimoly i bez ANO

Novou hejtmankou se pravděpodobně stane dosavadní náměstkyně hejtmana Ivana Stráská (ČSSD). Sociální demokraté budou dohlížet na zdravotnictví a krajské finance. Uskupení Pro Jižní Čechy připadnou doprava a rozvoj a investice. KDU-ČSL bude mít v gesci školství a sociální věci a Jihočeši 2012 oblast venkova, kultury a životního prostředí.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.