Krnáčová dala policistům bianco šek. Mohli si v Praze dělat, co chtěli

Velkorysé povolení z magistrátu

Krnáčová dala policistům bianco šek. Mohli si v Praze dělat, co chtěliNOVÉ
Ilustrační foto z průvodu demonstrantů na Malé Straně Foto: Foto: Echo24.cz
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Policie měla při návštěvě čínského prezidenta od pražského magistrátu velkoryse pojaté svolení, aby dělala, co sama uzná za vhodné. Mohla bez varování rozsáhle blokovat dopravu, či zakázat pohyb lidí. Tuto informaci přinesl server Neovlivní.cz s odkazem na získaný dokument, který odsouhlasili úředníci magistrátu vedeného Adrianou Krnáčovou (ANO).

Magistrátní Odbor dopravních agend týden před příjezdem čínského prezidenta Si Ťin-pchinga velmi vstřícně zareagoval na žádost policejního Útvaru pro ochranu ústavních činitelů, který žádal uzavírky určitých lokalit.

Magistrátní úředníci navíc vystavili určitý bianco šek, když vyjmenované ulice v dovětku rozšířili o “...veřejně přístupné účelové komunikace dle přiložených situací … v rozsahu: uzavírka komunikací dle požadavku Policie ČR.”

Odbor dopravních agend v dokumentu navíc konstatuje, že “úprava v dopravní situaci je z veřejného zájmu únosná.”

Čtěte také: Policie zastavila povolenou demonstraci na Hradčanském náměstí

Podle expertů, které Neovlivní.cz oslovilo, bývá zákonný postup při státních návštěvách takový, že policie dostane povolení uzavřít přesně vyjmenovaná místa a části ulic, o která požádá. Navíc, informace o plánovaných uzavírkách je viditelně a předem zveřejněna, aby se na ni mohli obyvatelé v lokalitě připravit.

Server cituje poslankyni ODS Janu Černochovou, která považuje za neuvěřitelné, aby policie dostala pravomoc uzavřít libovolnou ulici, aniž by o tom Pražané byli předem informováni, a která se chystá interpelovat ministra vnitra Milana Chovance.

Čtěte také: Praha nám zabrala stožáry a povolila čínské vlajky, stěžuje si firma

V noci tajně promítali na Hrad: ‚Policisté projektor nenašli, tak odešli‘

Vyvěsil vlajku Tibetu na Petříně. Policisti ho odvedli v poutech

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články