1 FOTKY NĚKOMU VADILY

Ředitel školy rezignoval kvůli fotkám své nahé manželky

, NOVÉ

Témata: ,

Ředitel zlínské Základní školy Emila Zátopka Martin Hála rezignoval. Rada města jej do čela školy vybrala minulý týden, část veřejnosti však proti Hálovi protestovala. Vyčítala mu, že před šesti lety v prostorách školy nafotil akty své manželky. Protesty byly také údajně důvodem Hálovy rezignace. Své rozhodnutí písemně oznámil radě města, řekl dnes mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. 

„Situace, která se nyní odehrává kolem mé osoby a která zasahuje i mou rodinu, je neúnosná a mám obavy, že bych vykonával funkci ředitele pod neustálým tlakem,“ uvedl v rezignačním dopise Hála. 

Rada jeho rezignaci přijala, pro primátora Miroslava Adámka (STAN) však bylo Hálovo rozhodnutí překvapením. „Zastávám názor, že za svou chybu byl před šesti lety už dostatečně potrestán, protože musel ze školy odejít. Odborná komise jej během výběrového řízení označila za jednoznačně nejvhodnějšího kandidáta a o svých schopnostech přesvědčil i radu. Zasloužil si dostat novou šanci,“ uvedl primátor. Vedení města nyní bude rozhodovat, jakým způsobem vybere nového ředitele školy.

Hála byl před šesti lety odvolán poté, co se přiznal, že se svojí novomanželkou nafotil v prostorách školy několik nahých fotografií. Svého činu litoval a omlouval ho s tím, že se jednalo o nerozvážnost. Zároveň podotkl, že i tak nedělal nic nezákonného ani obscénního – fotky nejčastěji ukazovaly jen lehkou nahotu.

Čtěte také: V zaměstnání myslete na práci, a ne na sex

Nastupuje Valachová, čtvrtá ministryně školství

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.