Německo musí změnit imigrační politiku, naléhá bavorský premiér

Konference CSU

Německo musí změnit imigrační politiku, naléhá bavorský premiérAKTUALIZUJEME
Horst Seehofer. Foto: FOTO: Shutterstock
1
Svět

Echo24

Bavorský premiér a předseda bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) Horst Seehofer má za to, že Německo letos musí změnit svou imigrační politiku. Na výroční konferenci poslanců CSU také zopakoval požadavek na určení horní hranice pro přijímání běženců, dříve uvedený počet 200 000 za rok považuje za orientační hodnotu.

„Trvám na svém požadavku, abychom v roce 2016 změnili svou imigrační politiku, a to ve všech jejích aspektech,“ řekl Seehofer v alpském středisku Wildbad Kreuth. „Musíme si všímat i toho, že uprchlické proudy se využívají i ke kriminálním účelům. Většina běženců skutečně prchá před terorem, ale určité osoby toto dění zneužívají také pro své záměry,“ řekl.

Ohledně přístupu k uprchlíkům musí Německo podle Seehofera vyčkat i na vývoj na mezinárodní scéně v prvních měsících roku. Německé úřady věří, že by se počet přicházejících běženců mohl snížit i díky lepším kontrolám, které na svých hranicích zavádí Turecko.

Bavorský premiér potvrdil také své dřívější vyjádření, že Německo musí omezit počet přicházejících uprchlíků. Loni jich do země přišlo téměř 1,1 milionu, většina z nich přes rakousko-bavorskou hranici. Seehofer už dříve řekl, že za zvládnutelný počet považuje nanejvýš 200 000 běženců ročně. Na dotaz, co by se stalo po překročení této hranice, se dnes nechtěl vyjadřovat, uvedený počet ale označil za orientační.

Na konferenci poslanců CSU dnes navečer přijede i německá kancléřka Angela Merkelová, která tento týden požadavek na určení horní hranice pro počet uprchlíků přijímaných v Německu odmítla. Seehofer nicméně vyjádřil přesvědčení, že i přes rozdílné postoje bude jeho jednání s kancléřkou přínosné.

Čtěte také: Seehofer: Nahraďme ‚kulturu příjímání‘ ‚kulturou rozumu‘

Čtěte také: Zatvrzelá Merkelová odmítá požadavek Bavorska omezit běžence