1

Nejsou lidi

Témata:

V Česku je po Německu nejméně nezaměstnaných z celé Evropy: 4,6 procent. Je to výborná zpráva a jedno z hlavních vysvětlení, proč tři ze čtyř lidí hodnotí loňský rok jako úspěšný a s optimismem hledí do letošního.

Ztráta práce je podle řady z nich druhým největším stresem, hned po ztrátě blízkého člověka. Obzvlášť dobře to vypadá ve srovnání střední Evropy. Maďarsko má 6,4, Polsko 7,2, Slovinsko 8,6 a Slovensko 10,8 procent.

Práce je dost, protože ekonomika je rozjetá tempem, jaké zažívala naposledy v éře nejsilnějšího boomu v letech 2004-2007. Ostatně, tehdy byla nezaměstnanost podstatně vyšší než dnes. A přesto si firmy ve velkém stěžovaly, že „nejsou lidi“. Reálné platy tehdy rostly rychleji než dnes. Takže trvá boj o nejlepší lidi.

Echo Media připravuje službu zaměřenou na mediální monitoring. Projekt, jehož spuštění se plánuje během ledna, bude zahrnovat i krátké autorské glosy na aktuální témata.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.