1 Konec papírového vydání

Britský The Independent končí s papírem. Bude jen elektronický

, NOVÉ

Témata: , ,

Britský deník The Independent vyjde v březnu naposledy v tištěné formě. List, který byl založen před 30 lety, přechází plně na elektronický formát. Oznámil to dnes jeho majitel, společnost ESI Media, kterou vlastní podnikatel Jevgenij Lebeděv. Podle něho jde o historickou změnu, která s sebou ponese propouštění. Nesdělil však, kolika lidí se to přesně bude týkat.

„Museli jsme si vybrat: vyrovnat se s pokračujícím propadem tisku, nebo přeměnit elektronickou základnu, kterou jsme vybudovali, v dlouhodobě fungující ziskovou budoucnost,“ uvedl podle agentury AP Lebeděv v e-mailu zaměstnancům.

The Independent byl založen v roce 1986. Pracovala pro něj řada známých novinářů, například Helen Fieldingová, autorka románů o svobodné třicátnici Bridget Jonesové.

S nástupem elektronických médií se ale The Independent potýkal podobně jako jiné listy s klesajícím zájmem o tištěnou podobu. Do prodeje jde nyní méně než 60.000 výtisků, zatímco v dobách rekordního prodeje to bylo přes 400.000.

Lebeděvova společnost ESI Media uvedla, že poslední tištěné vydání listu se objeví 26. března. Sesterský nedělník Independent on Sunday vyjde na papíře naposledy 20. března.

„Novinový průmysl se mění a tato změna je vedena čtenáři, kteří nám ukazují, že budoucnost je digitální. Rozhodnutí podporuje zachování značky Independent a umožňuje nám i nadále investovat do vysoce kvalitního redakčního obsahu, který přitahuje stále více a více čtenářů k naší internetové bázi,“ doplnil na internetových stránkách britského deníku majitel Jevgenij Lebeděv.

Společnost ESI Media vlastní rovněž London Evening Standard, který se o víkendech rozdává zdarma.

Čtěte také: 10 katastrofických vizí pro rok 2016

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.