1 Záchrana pro Babiše?

Babiš chce vládnout, aby nemusel do vězení, píší na Slovensku

NOVÉ

Témata: , , ,

Předseda ANO Andrej Babiš mohl sám hlasovat pro své zbavení imunity, protože věděl, že o ni stejně přijde. Hlavně má ovšem spočteno, že hlasování současné Sněmovny, která ho vydala k trestnímu stíhání za celkem zjevný dotační podvod, má jen dočasný význam a že nejlepší šanci vyhnout se vězení nemá před soudem, ale tím, že na soud nakonec ani nedojde. V pátek to napsal slovenský list Denník N.

„Do voleb se o jeho případu nerozhodne a do nového parlamentu bude opět zvolen. Tím se jeho imunita obnoví a řízení proti němu se zastaví do dalšího hlasování již nového parlamentu o opětovném zrušení imunity,“ uvedl deník.

Podle listu, pokud bude mít Babiš štěstí, politické a parlamentní poměry v Česku se mezitím radikálně změní a k trestnímu stíhání vydán již nebude. „K tomu potřebuje, aby jeho hnutí vyhrálo volby tak, aby bez něj nešlo sestavit žádnou vládu nebo aby mohl koalici sám sestavovat s pomocí krajní pravice a levice – strany dnes kovaného českého nacionalisty Tomia Okamury a komunistů,“ napsal list. Za jinou možnost označil skutečnost, že by Babiš přiměl ke změně názoru některou z demokratických stran, které se nyní tváří, že je pro ně vládnutí spolu s obviněným šéfem hnutí ANO nepředstavitelné.

Všichni mají podle komentátora jasno v tom, že Babišovo ANO není standardní strana, ale osobní majetek tohoto oligarchy. „Standardní strana by podobný problém vyřešila tím, že by obviněného lídra vyměnila za jiného. V případě jediného majitele to ovšem nejde,“ napsal list, podle kterého ANO existuje a může vstoupit do vlády jen s Babišem v čele; bez něj strana a její ostatní politici nejsou ničím.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Všeci kradnú, iba ja čerpám. Chorobná Babišova závislost na cizích penězích

Zeman: Proti vydání Babiše nic nemám, ale poslanci exhibovali


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.