1

Špatná čísla v exkluzivní době

MONITOR 24

Témata: , ,

Ministr financí Andrej Babiš se pochlubil, že státní rozpočet má schodek „jen“ 62,8 miliardy korun, nejnižší od roku 2008. Na tom není vůbec nic překvapivého ani chvályhodného. Tak rychle jako loni totiž ekonomika od roku 2007 nerostla. Jen pro připomenutí: v roce 2008 byl schodek 20 miliard. Ministr financí se pochlubil i výběrem daní.

Vybral 48,7 miliardy korun navíc, jenže jen díky ekonomickému růstu měl mít navíc 56 miliard. Budete spokojeni, když vám zvýší plat o pět procent? Jistě. A budete spokojeni i ve chvíli, kdy se ve stejné době o deset procent zdraží? Těžko, jste pět procent v minusu. Tak je na tom stát s výběrem daní. Ten propad je u DPH, kterou si sám nastavil jako měřítko vlastního úspěchu.

Echo Media připravuje službu zaměřenou na mediální monitoring. Projekt, jehož spuštění se plánuje během ledna, bude zahrnovat i krátké autorské glosy na aktuální témata.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.