1 ZEMAN O SLOVENSKÝCH VOLBÁCH

Kotlebu vyrobily útoky novinářské lobby na Fica, míní Zeman

, NOVÉ

Témata: , , , , , ,

Za volební úspěch krajně pravicové Lidové strany naše Slovensko banskobystrického župana Mariana Kotleby v sobotních parlamentních volbách podle prezidenta Miloše Zemana můžou „útoky slovenské novinářské lobby“ proti premiérovi Robertu Ficovi. Na svém twitterovém profilu to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Populistická strana LS NS ve volbách dostala zhruba 8 % hlasů.

Prezident Zeman prostřednictvím Ovčáčka nejprve uvedl, že „blahopřeje Robertu Ficovi k vítězství ve volbách“. Následně se vyjádřil k volebnímu úspěchu Kotlebovy LS NS, kterou řada politiků v posledních hodinách označila za „fašistickou“. „Útoky slovenské novinářské lobby proti Roberovi Ficovi vyrobily Kotlebu,“ tlumočil Zemanova slova Ovčáček na Twitteru.

Ovčáček ve svém příspěvku neupřesnil, co přesně prezident myslel, když hovořil o „útocích slovenské novinářské lobby“. Objevily se například spekulace, že Zeman hovořil o Ficově sporu se slovenským listem Denník N z loňského jara. Slovenský premiér tehdy totiž nařídil členům svého kabinetu, aby s Denníkem N nehovořili, protože prý píše o jeho vládě tendenčně.

Hradní mluvčí však později tyto spekulace na dotaz serveru ECHO24.cz odmítl. „Každý, kdo v posledních měsících sledoval slovenskou mediální scénu, si musel všimnout kampaně, kterou proti panu Ficovi vedla slovenská média. A tato kampaň vytvořila ve společnosti takovou atmosféru, která pomohla právě panu Kotlebovi dostat se do parlamentu,“ sdělil bez dalších podrobností Ovčáček.

Samotná strana LS NS získala podle dosavadních informací v sobotních volbách asi 8 % hlasů, což jí pomohlo získat 15 z celkových 150 křesel ve slovenském parlamentu. Stranu vede kontroverzní politik Marian Kotleba, který v současnosti působí jako župan Banskobystrického kraje. Kotleba se v minulosti několikrát stal terčem kritiky kvůli svým protiromským a protisystémovým postojům. Například slovenský ministr zahraničí jeho uskupení označil jako neonacistické.

Čtěte také: Kdo je Marian Kotleba? Župan s hnědou minulostí a teď i poslanec

Překvapení na Slovensku: Směr přišel o většinu, uspěl fašista Kotleba

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.