1 Veselka s technem v zádech

Protestní technoparty u Čapího hnízda během Babišovy svatby?

, , NOVÉ

Témata: , ,

V souvislosti se svatbou Andreje Babiše s jeho partnerkou Monikou na Čapím hnízdě se na Facebooku svolávají jeho odpůrci. Poblíž rezidence bývalého ministra financí se údajně chystá další ročník techno festivalu s názvem „Czechtekk 2017“, jde však pravděpodobně jen o recesi. Majitel svůj pozemek nikomu nepronajal.

Událost se objevila na Facebooku a všiml si jí server Forum24. Obnovu populárního festivalu elektronické hudby však většina z diskutujících na stránce události považuje za pouhý vtip. Organizátor akce sice uživatele ubezpečuje o pravosti akce, ale mnoho diskutujících nepřesvědčil. Mluvčí benešovské policie deníku Echo24 sdělila, že o Czechtekku nic neví. Pokud by se však nějaká nelegální akce konala, policie by proti účastníkům využila zákonných prostředků. O oficiální organizaci festivalu neví nic ani Ivan Novák, starosta obce Olbramovice, kam pozemky spadají.

Ivan Novák pro Echo 24 přiznal, že iniciativu na sociálních sítích zaznamenal. Jde však podle něj jen o kachnu. Novák potvrdil, že majitelem pozemku je místní zemědělec Milan Vrňák. Ten však nikomu žádné pozemky k technoparty nepronajal. Vrňák navíc své pozemky v okolí obce Olbramovice pronajímá naopak firmě DZV NOVA, která spadá do koncernu Agrofert.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Na Facebooku se rovněž objevila událost „Spanilá jízda, proti populistickým politikům! Čapák!“, jejíž pořadatelé chtějí nahlas projevit svůj nesouhlas s vystupováním Andreje Babiše.

„Nebudeme tam nijak provokovat. Jen náš boj proti populistickým politikům, kteří říkají lidem, co chtějí slyšet, a neříkají, co opravdu chtějí, začneme tam. Myslíme, že i tahle svatba je z 80% politická reklama a z 20% to ostatní. Ale nebudeme ji nijak narušovat, jen pojedeme hlasitě okolo. Na hlasitý přednes máme auto se sound systémem. Budeme pouštět jeho výroky i naše argumenty,“ napsal v popisu akce její organizátor Michal Vožda.

Na události je však potvrzeno zatím jen 13 účastníků, proto by se mohlo zdát, že se jedná o marginální akci. Přesto dle zveřejněných ukázek audiosystémů by aktivisté opravdu mohli hostům svatební den znepříjemnit.

Čtěte také: Babiše prý chtěli na Colours napadnout. Ochranka muže strčila ze schodů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

, ,

Echo 24 notifikace

Echo 24 pro vás vždy vybírá to podstatné. Pro odběr upozornění ve formě push notifikací je třeba nastavit odebíraná témata.
Náčítání témat

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.