1 Přírodní úkaz

Podívejte se: Sopečný ostrov, který se zvětšuje před očima

, NOVÉ

Témata: ,

Sopečný ostrov, který se vynořil v oceánu hned vedle Japonska, dál roste. Již nyní je dvanáctkrát větší než před dvěma lety, kdy si jej pobřežní stráž všimla poprvé. A vědci upozorňují, že erupce bude po nějaký čas ještě pokračovat, píše deník Japan Today.

Ostrůvek se vynořil uprostřed oceánu v listopadu 2013 hned vedle ostrova Nishinoshima, který se nachází přibližně 1000 kilometrů jižně od Tokia. Nový sopečný ostrov záhy tento sousední ostrov, jak ukazuje přiložená animace, úplně „pohltil“.

Během dvou let zvětšil nový ostrov svoji rozlohu dvanáctkrát. Japonská pobřežní stráž uvádí, že nyní měří na délku 1 950 metrů a na šířku více než 100 metrů. Tokijský Institut technologie upozorňuje, že to rozhodně nejsou definitivní rozměry. Sopka dál vykazuje erupci, proto se roztavená hornina zchlazená oceánem postará o to, že ostrov ,,poroste“ dál.

Čtěte také:

VIDEO: Láva se valila vesnicemi, padaly domy i stromy

VIDEO: Turista natočil výbuch sopky

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.