1 KOMODITY

Zlato opět překvapuje: bojuje se a ono spí

POSTŘEH

Logika trhů je obtížně vysvětlitelná a občas jde proti běžnému rozumu. Na východní Ukrajině se bojuje, pan Putin hovoří o tom, že kdyby chtěl, tak obsadí Kyjev a řekl bych, že velice nevhodně upozorňuje na to, že Rusko je jaderná velmoc. Rubl klesá na historická minima. Trhy by se správně měly zbláznit a všichni by podle historických pouček měli spěchat do banky koupit si fyzické zlato. Nic z toho se neděje.

Ceny zlata pospávají, někde se o pár dolarů zvýší a jindy o málo klesnou. Analytik je člověk, který umí zpětně vysvětlit cokoliv, co se stalo, ale co jinak nedovede předpovědět. Proč tedy ceny zlata dál stagnují? Asi proto, že rostou americké akcie a že pozornost investorů se upírá tam, kde se něco hýbe. Je to jako s kočkou a myší. Unavená apatická myš predátora příliš nevzrušuje. Obchodníci se zlatem říkají, že dlouhá nehybnost je horší než pokles cen. Celkem nic to neznamená, protože v okamžiku, kdy se myš pohne, tak kočka vyskočí a obě se mohou honit stále větší rychlostí. Průměrná cena zlata v posledních měsících byla 1296 amerických dolarů za unci a kolísání cen bylo v pásmu jen asi 8 %.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.