1 Politická aréna

Je Angela Merkelová opravdu neomylná?

Témata:

Během svého věčného kancléřství Angela Merkelová došla k přesvědčení, že je neomylná. Poprvé Němcům svojí nadpřirozenou schopnost zjevila při záchraně zkrachovaných bank v letech 2007 a 2008. Tehdy prohlásila, že její rozhodnutí zaplatit jejich dluhy je „bez alternativy“.

Od té doby své nadlidské schopnosti používá ze záviděníhodnou samozřejmostí. Tak tomu bylo v případě porušení její dohody s provozovateli atomových elektráren, porušeni smlouvy o tom, že euro-země nebudou platit dluhy jiných euro-zemí anebo porušení dublinské smlouvy o tom, jak se má zacházet s migranty.

Pozoruhodné je, že pravda se zjevuje pouze jí. Pozice v čele velké země jí zřejmě propůjčuje schopnost objevovat a zjevovat pravdu. A tak je logické, že došla k názoru, že by měla moudrostí, která se ji zjevuje, prospět i jiným zemím.

Nedávno proto kancléřka prohlásila, že i kdyby v roce 2015 své rozhodnutí otevřít hranice se středoevropany předem konzultovala, tak by s ní nesouhlasili a migranty nepřijali. Jinými slovy řekla: A proto jsem za ně raději rozhodla sama.

Ale my nevděčníci a hlupáci ji nechceme poslechnout. A proto nám to řekla polopatě: „Skrýt se za plot není řešení migrační krize.“ Já a spousta dalších lidi si přesto myslíme, že pro nás to řešení je. Každopádně lepší než si pustit do země tisíce lidí z nesourodé a netolerantní civilizace.

Jak je to doopravdy? Angela Merkelová samozřejmě není vševědoucí, ale zdá se být všemocná. Podařilo se jí zpacifikovat anebo vytlačit své vnitrostranické rivaly a proto může svůj monopol na pravdu nerušeně používat k tomu, na čem jí nejvíce záleží. Aby zakryla své chyby. A takto viděno má kancléřka pravdu. Pro ni samotnou jsou její rozhodnutí užitečná a tudíž správná. Mají totiž jednu společnou vlastnost. Jsou pro ni samotnou jednodušší, než kdyby se chovala podle mezinárodních smluv anebo německých národních zájmů.

„Pravdivá“ jsou však jen tehdy, když o pravdě rozhoduje pouze sama Merkelová. To ale není skutečná neomylnost, nýbrž názorová diktatura. Ta díky Bohu dosud neplatí u nás a musíme udělat všechno proto, aby to tak zůstalo i po volbách.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.