„Má hlas jako Mickey Mouse.“ Sprinterka vytřela zrak haterům i štafetě USA, má zlato

OLYMPIÁDA V PAŘÍŽI

Nizozemská sprinterka Femke Bolová na evropském halovém šampionátu v Istanbulu v roce 2023. Foto: Shutterstock
2

Nizozemská běžkyně Femke Bolová a členka štafetového týmu, které se mnozí posmívali, že má hlas jako Mickey Mouse, získala olympijské zlato. Běžkyně soutěžila ve smíšené štafetě 4x400 na 33. ročníku olympijských her v Paříži a ohromila svým výkonem. I ten by stačil k virální odezvě na sociálních sítích. Publikum ale navíc baví její písklavý a velmi vysoký hlas. Čtyřiadvacetiletá sportovkyně pomohla holandskému týmu vyhrát zlatou medaili a s časem 3:07,43 vteřiny jim o setiny unikl světový rekord, píše britský deník The Sun.

Femke Bolová se díky svému specifickému hlasu a bezkonkurenčnímu výkonu ve štafetě stala virální senzací. Chvíli poté, co vyhrála zlatou mediální, se na sociálních sítích objevilo také video staré pět měsíců. Jedná se o rozhovor s Femke Bolovou krátce poté, co v březnu vyhrála halový závod a udělala světový rekord na 400 metrů. Holanďanka zde mluví velmi vysokým a pískavým hlasem. Nejspíš se jednalo pouze o produkt adrenalinu, nervozity a vzrušení krátce po závodu.

SOUVISEJÍCÍ: Češi věří v olympijský úspěch lezce Adama Ondry. Po polovině semifinále byl pátý

Její fanoušci následně v hojném počtu sdíleli nahrávku se zlatou olympioničkou a komentovali to tak, že když zavřete oči, tak rozdíl mezi Holanďankou a filmovým myšákem člověk nerozezná. "Kdybyste neviděli atletku, tak si klidně můžete myslet, že závod ve smíšené štafetě vyhrál Mickey Mouse," uvedl jeden z fanoušků podle deníku New York Post.

Bolová všem "vytřela zrak" v cílové rovince, když předběhla i americkou favoritku. Světový rekord unikl nizozemskému týmu pouze o setiny, jelikož americký tým si drží prvenství s časem 3:07,41 vteřiny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Otec olympijské vítězky v euforii políbil dobrovolnici. Skončil ve francouzské vazbě