Oštěpařka Ogrodníková vybojovala pátou olympijskou medaili pro Česko

OLYMPIÁDA V PAŘÍŽI

Česká oštěpařka Nikola Ogrodníková. Foto: PR/Roháčková Ivana
1

Oštěpařka Nikola Ogrodníková získala na olympiádě v Paříži pátou medaili pro Českou republiku. Do finále oštěpu přitom nastupovala spíše jako outsiderka. Při třetím pokusu však poslala oštěp na hranici 63,68, o dva metry přehodila své sezonní maximum a posunula se na bronzovou pozici. Ogrodníková získala pro Česko vůbec první atletickou medaili na olympiádě v Paříži.

Zlato dnes dopoledne, v předposlední den soutěží vybojoval pro Česko kajakář Josef Dostál, který ovládl závod na 1000 metrů. V areálu ve Vaires-sur-Marne navázal na páteční triumf kanoisty Martina Fuksy.

Další české medaile dosud v Paříži získali zlatí tenisté Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč ve smíšené čtyřhře a bronzový tým kordistů.

Kajakáři Josefu Dostálovi k vítězství na olympiádě v Paříži bezprostředně po jeho dnešním triumfu gratulovali na sociálních sítích i čeští politici. Ocenili, že skvělým výkonem získal pro Českou republikou třetí zlato a zkompletoval svou medailovou sbírku z olympijských her.

Večer pak vyzdvihli nečekanou bronzovou medaili oštěpařky Nikoly Ogrodníkové, která tak navázala na úspěchy českého oštěpu. Česko získalo na pařížské olympiádě dosud pět medailí, hry končí v neděli.

Česká olympijská výprava má po dnešku pět medailí - tři zlaté a dvě bronzové. Na minulých hrách v Tokiu vybojovali čeští sportovci 11 cenných kovů, z toho čtyři zlaté.