Wimbledon poprvé vyhrál Alcaraz

FINÁLE WIMBLEDONU

Španělský tenista Alcaraz zdolal ve finále Wimbledonu za čtyři hodiny a 46 minut obhájce titulu Srba Djokoviče Foto: Wimbledon
1

Dvacetiletý Španěl Carlos Alcaraz poprvé v kariéře získal wimbledonskou trofej. Svého o šestnáct let staršího soupeře Srba Novaka Djokoviče porazil v pěti setech.

Španělský tenista Alcaraz zdolal ve finále Wimbledonu za čtyři hodiny a 46 minut obhájce titulu Srba Djokoviče 1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4 a ukončil po pěti letech jeho panování na turnaji. Dvacetiletý rodák z El Palmaru znemožnil soupeři šanci získat 24. grandslamový titul, kterým by Djokovič posunul vlastní rekord, a ukončil na travnatých dvorcích v All England Clubu jeho sérii 34 výher. Alcaraz získal po loňském US Open druhý titul na turnajích „velké čtyřky“ a setrvá před Djokovičem v čele světového žebříčku.

Šestatřicetiletý Srb nevyhrál ve Wimbledonu poprvé od roku 2018 a přišel o šanci získat v Londýně osmý triumf, kterým by vyrovnal rekord Švýcara Rogera Federera. Nepodařilo se mu navázat na letošní vítězství z Australian Open a Roland Garros.

Alcaraz oplatil Djokovičovi porážku ze semifinále letošního Roland Garros. Po výhře na turnaji v Queen‘s Clubu neprohrál již 12 zápasů po sobě.