1 Cenzura De Nira

Fuck Trump, řekl Robert De Niro při udílení cen. Televize jeho projev cenzurovala

NOVÉ

Témata: ,

Americký oscarový herec Robert De Niro využil nedělní udílení divadelních cen Tony ke kritice prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, kterého opakovaně počastoval vulgarismem. Televize jej však při vyslovení vulgarismů cenzurovala. Filmová hvězda De Niro patří v uměleckých kruzích k nejhlasitějším odpůrcům republikánské hlavy státu, během předloňské volební kampaně také podporoval neúspěšnou demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou. Bílý dům prozatím událost nekomentoval.

„Chci říct jediné. Fuck Trump,“ řekl na úvod De Niro a následně na znamení vítězství zvedl ruce. Slovní obraty s použitím anglického fuck mají jako nadávka mnoho urážlivých významů, které adresáta mimo jiné posílají na nejhorší myslitelná místa. Publikum De Nirova slova ocenilo pochvalným křikem a potleskem ve stoje. „Už dávno nejde o to říct pryč s Trumpem, ale je třeba poslat Trumpa do …,“ dodal herec.

Poté de Niro pokračoval v uvedení písničkáře Bruce Springsteena, což doprovodil výzvou k účasti na listopadových parlamentních volbách, neboť jde o pravdu, transparentnost a charakternost vlády.

De Nirův projev si živě ale nemohli poslechnout všichni. Zatímco lidé přítomní v sále použití vulgarismu jasně slyšeli, televize CBS v kritickém momentu přenos zvuku ztlumila. V USA je totiž několik let běžné, že jsou živé přenosy o několik vteřin zpožděné, aby bylo možné případné nevhodné průpovídky vystřihnout, poznamenala agentura DPA. I tak je ale možné na internetu původní záznam dohledat.

„De Nirův komentář byl improvizovaný a nečekaný,“ uvedla televize CBS v prohlášení. „Urážlivý slovník byl z vysílání vymazán,“ dodala.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Fotografie z G7 baví i sociální sítě. Poslední večeře nebo uražené dítě Trump

Zemřel boxer LaMotta. Příběh „Zuřícího býka“ vyprávěl oscarový film s De Nirem

Z nového čísla Konec Babišova prvního sluhy. Jaroslav Faltýnek, nejcennější kůň ze stáje AB

Echo týdne: Karta, hromy blesky a holé ruce ● Kauza: Huawei, Huawei, Huawei ● Komentář: Brexit nekončí, Mayová však ano ● Recenze: Proč zešílela tetička

U transplantací se nepředbíhá S Pavlem Pafkem nejen o tom, jak najít dobrého lékaře
Rok ruských zbraní Sovětské kořeny Putinových „trumfových karet“

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.