1 Mráz v Česku

Meteorologové varují před mrazem. Hrozí až 30 stupňů pod nulou

NOVÉ

Témata: , ,

Česko čeká mrazivý týden. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, kde varuje před silným mrazem. Od neděle 25. února se až do do druhé poloviny dalšího týdne meteorologové předpokládají minimální teploty od -10 do -15, v tradičně chladných místech až -30 stupňů Celsia. Denní teploty by měly vystoupat maximálně na -4 stupně Celsia.

„V noci na dnešek (sobota 24. 2. 2018) klesly teploty na -7 až -13 stupňů Celsia, na horách na -13 až -18 stupňů Celsia, na 5 stanicích bylo naměřena teplota -20 stupňů Celsia a nižší,“ napsal na Infometu hydrometeorolog Pavel Šimandl. Dále uvedl, že v noci ze soboty na neděli 25.2. klesnou teploty až na -14 stupňů a „při vyjasnění, slabém větru a sněhové pokrývce na hodnoty kolem – 17 stupňů Celsia.“ Pavel Šimandl dále napsal, že nejvyšší teploty by měly vystoupat na -8 až -4 stupňů. Teploty by se podle něj měly snižovat až do čtvrtka příštího týdne.

V místech, která jsou tradičně nejstudenější jsou dle ČHMÚ předpokládány teploty i pod –30 stupni Celsia. Ústav dále v příštím týdnu očekává minimální teploty do -15 stupňů Celsia. Denní teploty by měly vystoupat nejvýše ke 4 stupňům Celsia. 

Hydrometeorologický ústav zároveň vydal seznam doporučených činností. Lidé by neměli vycházet bez teplého oblečení pokrývek hlavy a rukavic či mít teplé nápoje a jídlo. Malé děti a nemocní a staří lidé by pak měli omezit svůj pobyt venku. Oteplit se má nejdříve na konci příštího týdne.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Mrazivé české ráno. Na Jizerce bylo minus 17 stupňů

V ČR padlo 29 teplotních rekordů, v Karviné naměřili 13,2 stupně


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.