12 Tatérka bez talentu

FOTOGALERIE: Brazilka vůbec neumí kreslit. Přesto je veleúspěšnou tatérkou

, FOTO UVNITŘ

Témata: ,

I bez uměleckého talentu je možné být úspěšný. Své o tom ví i mladá Brazilka Helena Fernandesová. Dívka sice není právě nadaná na kreslení, ale i tak je o její tvorbu velký zájem. Brazilka si tak otevřela tetovací salón a její tvorba jí vynesla ohromnou popularitu. Lidé si k ní chodí nechat vytetovat například zvířata, superhrdiny či jenom smajlíky. Vše v jejím až ošklivém stylu.

Její výtvory vypadají, jako by je dělal žák prvního stupně základní školy. Brazilské tatérce Heleně Fernandesové je však již 26 let. S kreslením začala jako dítě, když ji rodiče brávali do kostela, kde se potřebovala nějak zabavit. Sama si uvědomuje, že její styl se od dětství takřka vůbec nezměnil. „Moji rodiče měli v životě hodně problémů, takže si mysleli, že kariéra v kreslení je určena jen pro bohaté lidi s konexemi,“ řekla Brazilka pro britský deník Metro.

Svůj nedostatek talentu přeměnila na svůj vlastní unikátní styl a dokonce si díky němu vytvořila byznys. Její nepříliš pohledná tvorba zaujala mnoho lidí a Fernandesová se rozhodla otevřít vlastní tetovací salón, který pojmenovala „Malfeitona“, což v překladu znamená „Špatně uděláno“. A o její tetování je zájem. „Myslím, že moji zákazníci jsou okouzlení tou roztomilostí či legrací. Když se na má tetování dívají, tak se smějí, protože je činí šťastnými,“ sdělila Fernandesová deníku Metro.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teve uma vez que eu postei aqui uma ~releitura~ de <o beijo> de ~Klimt~ e foi 1 grande sucesso (tá reservada para @ademircorrea pra próxima vez que eu for em SP e só posso fazer em outra pessoa se ele autorizar). Porém não foi a única obra de arte famosa que eu fiz releitura. Tiveram todas as gatuagens, por exemplo, que são releituras de animaiszinhos, as obras de arte de a) deus(a)(es) b) processos evolutivos. Teve essa de de Michelangelo. Não da tartaruga ninja, mas o boy que afrescou a capela Sistina. Inclusive eu já fui ao Vaticano e se tem uma coisa que eu tenho raiva nessa viagem foi que não vi esse bendito afresco. 1 dia quem sabe eu volto e vejo. Essa don’t touch it’s art malfeitona foi feita das caras, ano passado em um flash em Aracaju, terra de pessoas fofas e no dia que rolou a tour do espremedor de laranja (quem lembra???). A primeira foto foi do dia, recém feita na região desmatada. segunda é ela cicatrizada e reflorestada com a flora original de pelinhos. Fazer coisa assim em flash em outra cidade é complicado por diversos motivos durante, mas também pós, pq coloridinho de cor Clarinha precisa de retoque às vezes, e fininha também porque eu ainda não tô bruxona e depende também de cicatrização. Mas achei topeee :3 tava limando o celular achei <3 tenho algumas outras obrinhas releitadas, tipo Abaporu e uns van goguinhos, mas estamos aceitando sugestões de artes (de mulheres é melhor ainda). Um dos meus projetos de estudo é esse, inclusive vou fazendo cronologiquinhas enquanto estudo história da arte :3 #sistinechapel #capelasistina #michelangelo #michelangelotattoo

Příspěvek sdílený Malfeitona (@malfeitona),

Aktivní je také na sociálních sítích. Jen na Instagramu má nyní téměř 80 tisíc sledujících a často zde přispívá novými fotografiemi svých tetování.

O její um je zájem i mimo svět tetování. Začala kreslit i na různé předměty, které následně prodává, postupně se stává hvězdou sociálních sítích a dokonce začala své kreslení vyučovat, přestože ona sama žádné umělecké vzdělání nemá.  

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Nejstarší figurální tetování mají pět tisíc let staré mumie z Egypta

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.