Trofej Ligy mistrů zvedá Real Madrid. I díky hrubkám soupeřova brankáře

Trofej Ligy mistrů zvedá Real Madrid. I díky hrubkám soupeřova brankářeNOVÉ
Fotbalisté Realu Madrid slavící titul Foto:

1
  • Jan Hrdlička

Letošní finále Ligy mistrů ovládli fotbalisté Realu Madrid, když v Kyjevě porazili Liverpool 3:1. Smutným hrdinou utkání je brankář Liverpoolu Loris Karius, který svými chybami „zařídil“ dvě branky soupeře. Svou bilanci v nejprestižnější klubové soutěži tak španělský klub navýšil už na třináct vítězství, tedy nejvíce, co se kdy jakému týmu podařilo. Realu se také podařilo získat už třetí vítěství v Lize mistrů v řadě a čtvrté za posledních pět let. Utkání poznamenaly předčasné odchody do kabin. Kvůli zranění musela předčasně odstoupit především vůdčí osobnost Liverpoolu Mohamed Salah.

Na dvou ze vstřelených branek španělského týmu se podílel Karius. Nejprve v 51. minutě špatně vyhodil. Do vyhozeného míče mu stihl nastavit nohu Karim Benzema a Real se radoval z prvního gólu. Vyrovnával jen o čtyři minuty poději Mané, který šikovně usměrnil hlavičku Lovrena okolo gólmana Keylora Navase. V 64. minutě vrátil vedení Realu střídající Gareth Bale. Po centru Marcela vystřihl výstavní nůžky, Karius jen bezmocně plachtil vzduchem. Jednoznačně se jednalo o jeden z nejhezčích momentů poslední doby. A naposledy liverpoolský brankář. Bale si z pravé strany navedl míč a zdálky vypálil. Kariusovi lehký míč propadl mezi rukama. Na nejvyšší úrovni není něco takového obvyklé.

Přitom do prvního poločasu lépe vstoupili fotbalisté anglického celku. Byli daleko aktivnější a dokázali využívat chyb Realu. Soupeř hru vyrovnal až po 20 minutách. K vidění bylo po jedné závažné šanci na každé straně. Liverpoolský Trent Alexander-Arnold vypálil ve 23. minutě po odraženém míči nebezpečnou střelu a gólu zabránilo jen výtečné utlumení Navase v brance. Na druhé straně dokonce padl gól. Po centru Isca hlavičkoval Cristiano Ronaldo a balón do sítě následně lehce nasměroval Benzema. Rozhodčí však branku po předchozím ofsajdu správně neuznali.

Finále mělo i svou smutnou stránku. Ve 26. minutě byl Sergiem Ramosem faulován liverpoolský Mohamed Salah, hvězda týmu. Salah po krátkém návratu na hřiště shledal, že se zraněným ramenem nebude moci dál, a své místo se slzami v očích přenechal Adamu Lallanovi. S pláčem trávník opouštěl na opačné straně i Daniel Carvajal, který zřejmě špatně došlápl.

Real Madrid má ve finálových utkáních Ligy mistrů pozitivní skóre. Jediný zápas o evropský titul prohrál právě s Liverpoolem, a to v roce 1981. Anglický celek naposledy soutěž ovládl v roce 2007, když porazil AC Milan. Tehdy za něj hráli i Češi Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem.