1 duální listing

Pražská burza chce na trh uvést třicítku zahraničních emisí

NOVÉ

Témata: ,

Zhruba třicítku zahraničních emisí chce uvést na tuzemský akciový trh pražská burza. V dnešním vydání to uvedl deník E15. Mezi novými emisemi bude podle listu vlastník Komerční banky, francouzská skupina Société Générale. Deníku to řekl anonymní zdroj, mluvčí burzy Jiří Kovařík nechtěl záležitost komentovat.

Podle E15 bude burza obchodovat se zahraničními tituly prostřednictvím takzvaného duálního listingu, kdy jsou na trh uvedeny akcie firmy, které jsou již dostupné na jejich domácím trhu. Takto se nyní na pražské burze prodávají třeba cenné papíry rakouských skupin Erste a VIG, pro něž je hlavním trhem vídeňská burza.

Obchody se zahraničními emisemi spustí pražská burza ve spolupráci s makléřskými domy Wood & Company, Patria Finance a Raiffeisen Centrobank, píše E15. Podle deníku by tento krok mohl pomoci oživit tuzemský akciový trh. Objemy obchodů na pražské burze loni meziročně klesly o téměř 30 miliard korun na 138,8 miliardy. V roce 2016 činily 168 miliard, a například v roce 2007 přes bilion korun.

Čtěte také: Proč prodávat úspěšnou firmu? Vydat akcie je lepší cesta, říká šéf pražské burzy

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.