2 Boj o magistrát

Ambiciózní zájemce o primátora Hřib: „S primátorkou se sejdu, opakovat její chyby by bylo trapné“

NOVÉ

Témata: , , ,

Pražské primátorce Adrianě Krnáčové (ANO) se nepodařilo nalézt shodu na vizi hlavního města, problémem byla i komunikace a spory s ostatními stranami i vlastním klubem. Myslí si to politici z řad pražské koalice, opozice i nové reprezentace vzešlé z voleb. Řada ze stávajících členů zastupitelstva nicméně už nechtěla končící volební období komentovat. Primátorka v úterý na tiskové konferenci zhodnotila uplynulé volební období a uvedla, že koalice má za sebou řadu úspěchů i přes to, že jí koaliční partneři práci komplikovali. Pirátský kandidát na primátora Zdeněk Hřib by se s primátorkou rád sešel, nerad by opakoval předchozí chyby. Krnáčová svému nástupci nabízí předání agendy, tu nechala zpracovat do bílých desek.

Největší spory v dosluhující koalici ANO, ČSSD a Trojkoalice (Zelení, KDU-ČSL a STAN) panovaly mezi ANO a sociální demokracií na jedné straně a Zelenými na druhé. Primátorka uvedla, že jí to práci výrazně zkomplikovalo.

V tom jí dala za pravdu i místopředsedkyně ODS a pražská zastupitelka Alexandra Udženija, která práci koalice z opozičních lavic dlouhodobě kritizuje. „Lidsky mě strašně mrzí, jak se k ní chovali, a i teď chovají, její kolegové z hnutí ANO, ČSSD, KDU-ČSL, STAN a Zelených. Neměla oporu v nikom a byla na všechno sama,“ uvedla. Vina za špatné fungování metropole podle ní leží na celé koalici, nejen na primátorce, které poděkovala například za korektní chování vůči Praze 2, kde v minulém období působila jako místostarostka.

Primátorčina náměstkyně Petra Kolínská (Zelení/Trojkoalice) hodnotí negativně způsob, jakým Krnáčová komunikovala směrem k veřejnosti. „Rada udělala řadu důležitých a správných rozhodnutí. Pro další období je připravena k realizaci řada dobrých projektů. Místo jejich prezentace však posílala na veřejnost negativní signály. Nejhlasitější byla Adriana Krnáčová. Snad je to alespoň varování a poučení pro budoucí primátory,“ sdělila ČTK.

Opakovat chyby svých předchůdců by bylo trapné, míní Hřib

Primátorka v úterý také řekla, že jí v posledních čtyřech letech chyběla opora i ve vlastním zastupitelském klubu. Radní za ANO oslovení ČTK nechtěli spolupráci s Krnáčovou komentovat, s výjimkou náměstkyně pro finance Evy Kislingerové. Ta uvedla, že i když nikdy není nic stoprocentní, při sestavování rozpočtu se i zásluhou primátorky vždy podařilo nalézt shodu.

Podle lídra Pirátů do letošních voleb Zdeňka Hřiba, který aspiruje na post primátora, chyběla primátorce a celé koalici schopnost stanovit pro město celkovou vizi směřování a rozvoje Prahy. „Rád bych se s primátorkou sešel a probral to detailněji. Udělat chybu může každý, ale opakovat chyby svých předchůdců by bylo opravdu trapné,“ uvedl. Primátorka v úterý uvedla, že je připravena svému nástupci vyjít vstříc a má pro něj připraven materiál, kde jsou přehledně sepsány rozpracované projekty.

Čtěte také: Ušetřila jsem městu miliardy, hájí se Krnáčová. Za porážku ANO prý může nasazení Stuchlíka


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.