1 Dětská onkologie

Rakovina nemusí znamenat smrt, chce ukázat setkání vyléčených dětí

NOVÉ

Témata: ,

Děti vyléčené z rakoviny se v sobotu 17. února setkají v Praze na charitativní akci Den dětské onkologie. Ta má široké veřejnosti přiblížit problematiku nádorových onemocnění i představit pokroky v jejich léčbě. Organizátoři ale připravili kromě odborných diskuzí také zábavný program například v podobě výtvarné dílny nebo výstavy fotografií. Akce se uskuteční na náměstí Václava Havla u Národního divadla v Praze.

Kromě odborných diskuzí bude pro návštěvníky připravena také výtvarná dílna Elišky Podzimkové, která sama si v šestnácti letech prošla léčbou rakoviny. Tato mladá výtvarnice zde představí ještě svou výstavu fotografií. „Nafotila jsem snímky dětí, které jsou aktuálně v léčbě. Budou velké, černobílé a docela smutné,“ řekla pětadvacetiletá Podzimková. Spolu s návštěvníky výstavy pak těmto vyfoceným dětem, které v důsledku léčby ztratily vlasy, udělají z provázků a barev duhové „šílené“ vlasy.

Večer se všichni společně přesunou v lampionovém průvodu na Václavské náměstí, kde se bude konat koncert na podporu dětské onkologie.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.