1 Dětská onkologie

Rakovina nemusí znamenat smrt, chce ukázat setkání vyléčených dětí

NOVÉ

Témata: ,

Děti vyléčené z rakoviny se v sobotu 17. února setkají v Praze na charitativní akci Den dětské onkologie. Ta má široké veřejnosti přiblížit problematiku nádorových onemocnění i představit pokroky v jejich léčbě. Organizátoři ale připravili kromě odborných diskuzí také zábavný program například v podobě výtvarné dílny nebo výstavy fotografií. Akce se uskuteční na náměstí Václava Havla u Národního divadla v Praze.

Kromě odborných diskuzí bude pro návštěvníky připravena také výtvarná dílna Elišky Podzimkové, která sama si v šestnácti letech prošla léčbou rakoviny. Tato mladá výtvarnice zde představí ještě svou výstavu fotografií. „Nafotila jsem snímky dětí, které jsou aktuálně v léčbě. Budou velké, černobílé a docela smutné,“ řekla pětadvacetiletá Podzimková. Spolu s návštěvníky výstavy pak těmto vyfoceným dětem, které v důsledku léčby ztratily vlasy, udělají z provázků a barev duhové „šílené“ vlasy.

Večer se všichni společně přesunou v lampionovém průvodu na Václavské náměstí, kde se bude konat koncert na podporu dětské onkologie.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.