1 Ocenění pro filmaře

Izrael ocenil Jiřího Menzela. Získal cenu za celoživotní dílo

NOVÉ

Témata: , ,

Český režisér a herec Jiří Menzel dostal na filmovém festivalu v izraelské Haifě cenu za celoživotní dílo. Informoval o tom server iRozhlas.cz, podle něhož ocenění převzala Menzelova manželka Olga.

Na festivalu, jehož 34. ročník se koná od 22. září do 1. října, se v pondělí promítal film Tlumočník slovenského režiséra Martina Šulíka. Menzel v něm jako představitel titulní role pátrá po někdejším nacistovi a vrahovi svých rodičů.

Místo něj ale nachází jenom jeho syna, bonvivána Georga, který se od otcovy minulosti distancuje. Návštěva osmdesátiletého Aliho Ungára, jehož Menzel hraje, ale vyvolá jeho zájem a oba muži se vydají na cestu Slovenskem po stopách svědků válečné tragédie.

Slovensko se bude filmem Tlumočník ucházet o Oscara za cizojazyčný snímek. Na haifském festivalu se promítáním Tlumočníka a také filmu Všechno bude připomíná letošní 100. výročí založení Československa.

Čtěte také: Nová práce pro Stropnickou? Herečka má zájem o post v Jeruzalémě

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.