Kandidát ANO Ostrý: I když nevyhraji ve volbách, do rozhlasu se nevrátím

Kandidát ANO Ostrý: I když nevyhraji ve volbách, do rozhlasu se nevrátímNOVÉ
Končící ředitel brněnského ČRo Jaromír Ostrý Foto:

Foto: Český rozhlas Brno

Domov

Na žádnou pozici

Končící ředitel brněnského a zlínského studia Českého rozhlasu Jaromír Ostrý se nevrátí do rozhlasu do žádné pozice, ani když nevyhraje říjnové volby do Senátu. Řekl to ve středu novinářům. Ostrý kandiduje jako nezávislý za hnutí ANO v Brně. Mandát ředitele mu skončí v závěru září, kvůli kandidatuře čerpá od konce července dovolenou a neplacené volno. Český rozhlas vyhlásil výběrové řízení na ředitele obou studií. Ostrý se chce v politice zaměřit na zvýšení užitečnosti státních úředníků, podporu seniorů a spojování lidí.

Ostrý uvedl, že z jeho debat s justičními špičkami v Brně vyplynulo, že by se mohl na post vrátit. „Já jsem ale nespadl z višně a vím, že v kodexu určitý střet zájmů může nastat. Proto jsem opustil všechny pozice, ve kterých jsem mohl rozhodovat. Zrušil jsem všechny pořady,“ uvedl Ostrý.

Nevrátil by se ani na žádné jiné místo. „Můj život v rozhlase se naplnil po okraj. Strávil jsem tam 45 let šťastného života. Mám mu co dát, ale rádio se posouvá dál a někam jinam,“ řekl Ostrý.

V politice se chce věnovat komunikaci s lidmi, aby jim byl užitečný. „Nechci žít v rozdělené společnosti. Snahy o rozeštvávání lidí považuji za nebezpečné,“ uvedl Ostrý. Zaměřit se chce také na seniory. „Chci podpořit programy pro seniory, přesvědčit důležité lidi v Brně, aby senioři měli svoje centrum, kde se budou bavit, sportovat a vzdělávat,“ řekl Ostrý. Chce se přičinit i o kvalitní a užitečnou veřejnou správu.

Ostrého soupeřem bude například rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, kterého podporují ODS, TOP 09, STAN a Strana zelených, ale také za ČSSD Pavel Kosorin z Armády spásy nebo kadeřník Jan Špilar, jehož vysílá do voleb KDU-ČSL s podporou Pirátů. Ostrý se ohradil proti volebnímu týmu Beka, který podle něj kritizuje Ostrého na internetu.

„Pan Bek označil moji kandidaturu za hranou. Zatímco já jsem přerušil všechny věci, z mého pohledu je jeho působení za hranou. Vysoká škola je apolitické místo a pan Bek se už od února schází s politickými stranami a domlouvá si podporu. Já mám od oznámení kandidatury dovolenou. On rozdává letáčky přes den a mě zajímá, jestli si vzal volno, nebo je to v pracovní době,“ dodal Ostrý.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Kandidovat za ANO do Senátu a pak se vrátit do čela ČRo problém je, tvrdí právní analýza

Související články